22 грудня
Завантажити ще

Від сьогоднішнього дня прикордонники можуть застосовувати зброю

Від сьогоднішнього дня прикордонники можуть застосовувати зброю
Фото: dpsu.gov.ua

В Україні 15 грудня набуває чинності удосконалений порядок застосування прикордонниками засобів примусу, передбачених змінами до закону "Про Державну прикордонну службу України".

"Законом регулюється низка важливих аспектів, які допоможуть прикордонникам у тих випадках, коли слова неефективні для припинення правопорушення чи реалізації інших законних повноважень або доводиться стримувати збройну агресію", – зазначили у відомстві, дані якого цитує «Радіо Свобода».

Нововведення також законодавчо регламентують застосування працівниками Держприкордонслужби фізичного впливу, а також використання спеціальних засобів - від наручників до службових собак, від засобів обмеження рухливості до засобів акустичного, мікрохвильового впливу, радіоелектронної протидії.

За даними ДПСУ, нові зміни регламентують застосування прикордонниками зброї, бойової техніки, озброєння, встановленого на кораблях, катерах та повітряних суднах прикордонної служби.

- Законодавчо регламентовано застосування зброї також при відсічі та стримуванні збройної агресії проти України та в особливий період. Серед іншого визначені випадки, коли прикордонники можуть застосовувати вогнепальну зброю, озброєння та бойову техніку й у напрямку території суміжної держави, - наголосили у ДПСУ.

Випадки, коли прикордонники можуть застосовувати зброю:

  • відбиття збройного нападу, відсіч та стримування збройної агресії,
  • вторгнення на територію України озброєної (військової) особи та/або групи осіб, збройних сил інших держав,
  • припинення озброєних провокацій, ведення вогню з території суміжної держави,
  • відображення нападу або припинення збройного опору особи та/або групи осіб, які незаконно перетинають або намагаються незаконно перетнути державний кордон України.

Законодавчі нововведення також дозволяють прикордонникам використовувати зброю та спеціальні засоби для примусового припинення польотів безпілотників. Прикордонники можуть приземляти, у тому числі збивати дрони, які з порушенням встановлених правил літають у прикордонній смузі, поблизу кораблів та катерів Держприкордонслужби, пунктів пропуску, КПВВ, місць розташування підрозділів та нарядів. Дозволяється і перехоплення керування безпілотниками.

Удосконалений порядок застосування прикордонниками примусових засобів прийнятий Верховною Радою 18 листопада цього року.