20 червня
Завантажити ще

Рада ухвалила закон про "Дія City", що стимулює розвиток цифрової економіки в Україні

Рада ухвалила закон про
Фото: rada.gov.ua

Верховна Рада у другому читанні та загалом ухвалила законопроект №5376 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", який регулює податкові умови спеціального правового режиму " Дія City ".

За відповідний документ на засіданні у вівторок проголосувало 285 народних депутатів.

У першому читанні законопроект №5376Ю, який регулює податкові умови спеціального правового режиму "Дія City", Верховна Рада ухвалила 2 червня 2021 року.

Законом запроваджуються особливі умови оподаткування компаній-резидентів "Дія City", доходів їх працівників та залучених гіг-фахівців. Зокрема, резиденти спецрежиму зможуть на власний розсуд обирати, який корпоративний податок сплачувати: податок на виведений капітал у розмірі 9% або податок на прибуток (18%).

Для стимулювання інвестицій в ІТ-галузь буде звільнено від оподаткування доходи фізосіб у вигляді дивідендів, нарахованих компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше ніж один раз на два роки, щоб стимулювати компанії реінвестувати кошти у свій розвиток.

Також діятиме податкова знижка для фізосіб при покупці частки в компанії-стартапі, яка є резидентом "Дія City".

Щодо доходів працівників та гіг-фахівців резидентів "Дія City", діятимуть такі ставки оподаткування: ПДФО – 5%, ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5% (від зарплати працівника або винагороди гіг-працівника). Якщо фахівець отримує понад EUR240 тис. на рік, то увесь дохід вище за цей ліміт обкладатиметься податком на 18% ПДФО.

Оподаткування ФОП, які співпрацюватимуть з резидентами спецрежиму, залишатиметься на рівні ставок, що діють на сьогодні.

Також закон встановлює перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти та трудові контракти.

З 2024 року витрати компаній-резидентів на платників єдиного податку (включно з ФОП 3 групи) не повинні перевищувати 50%, а з 2025 року – 20%. До цього часу - жодних обмежень.

Суми понад ліміт для платників податку на виведений капітал обкладатимуться податком у розмірі 9%. Платники податку на прибуток усі витрати на ФОП, що перевищують дозволені 20%, повинні включати до фінансового результату.

Водночас компанії-резиденти, які сплачуватимуть податок на прибуток з річним доходом не більше 40 млн грн, співпрацюватимуть із ФОП без обмежень на весь час резидентства.

"Дія City" - це спеціальний правовий та податковий режим для ІТ, який передбачає комплекс заходів щодо стимулювання розвитку індустрії високих технологій. Міністерство цифрової трансформації України планує повноцінний запуск спеціального правового та податкового режиму для ІТ-галузі "Дія City" з початку 2022 року. Умови "Дія City" діятимуть протягом 25 років і будуть поширені на всіх працівників компаній-резидентів.

У "Дія City" припускають, що частка ІТ-галузі у ВВП країни збільшиться до 10%, а кількість робочих місць у галузі зросте з 200 тисяч до 450 тисяч до 2024 року. "Дія City" назвали потенційно найпотужнішим IT-хабом у Центральній та Східній Європі.