Завантажити ще

Кулеба в першій розмові з Анналеною Бербок подякував за позицію щодо “Північного потоку-2”

Кулеба в першій розмові з Анналеною Бербок подякував за позицію щодо “Північного потоку-2”
Фото: facebook.com/abaerbock

Дмитро Кулеба вперше переговорив із новим головою МЗС Німеччини Анналеною Бербок. Про це у понеділок повідомили у міністерстві закордонних справ України.

Кулеба підтвердив відданість України "політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту". Також він сказав, що Київ виступає за дієву роботу Нормандського формату.

- Ми конструктивно налаштовані рухатися вперед у рамках процесу мирного врегулювання, який має розпочинатися з питань безпеки. Упевнені, що повне втілення принципу "спочатку безпека" дозволить досягти подальшого прогресу і в політичній частині Мінських домовленостей, - сказав глава МЗС України.

Дмитро Кулеба Анналену Бербок "за чітку позицію" щодо " Північного потоку-2 ", а Німеччину - за зусилля щодо повернення Росії за стіл переговорів. Міністр запросив колегу в Україну у 2022 році.

Анналена Бербок запевнила у готовності до спільної роботи із зрушення з місця переговорів у Нормандському форматі.

Анналена Бербок – співголова партії «Зелених», 8 грудня вона увійшла до уряду Олафа Шольца. До виборів у Бундестаг була кандидатом у канцлери нарівні з ним, і під час передвиборчої кампанії відзначалася найжорсткішою позицією щодо Росії. 12 грудня Бербок заявила, що "Північний потік-2" не може бути введений в експлуатацію, оскільки не відповідає європейському енергетичному законодавству.