6 червня
Завантажити ще

Росія перекрила Азовське море для артилерійських навчань біля Маріуполя, Бердянська та Генічеська

Росія перекрила Азовське море для артилерійських навчань біля Маріуполя, Бердянська та Генічеська
Фото: dpsu.gov.ua

Росія влаштовує вже другу за два дні провокацію в Азовському морі. РФ 10 грудня перекрила більшу частину моря для судноплавства і планує провести артилерійські навчання в районі міст Маріуполь, Бердянськ та Генічеськ. ВМС України розцінюють це як пряму провокацію, йдеться у повідомленні пресцентру Військово-морських сил України.

– Станом на 10 грудня Російською Федерацією перекрито близько 70% акваторії Азовського моря, – йдеться у повідомленні військових.

Зазначається, що Росія розмістила навігаційні попередження (ПРІП) щодо обмеження судноплавства у певних районах. За даними українських військових, росіяни планують проводити артилерійські навчання біля Маріуполя, Бердянська та Генічеська.

У ВМС України наголосили, що російська сторона періодично перекриває судноплавство в Азовському морі під виглядом навчань.

– Оголошення навігаційних попереджень Російською Федерацією в Азовському морі в безпосередній близькості від пунктів базування українських ВМС та цивільних портів є відкритою провокацією, – додали у ВМС ЗСУ. - Подібні дії агресора ще раз демонструють спроби РФ перетворити Азовське море на своє внутрішнє "озеро".

Фото: facebook.com/navy.mil.gov.ua

Фото: facebook.com/navy.mil.gov.ua

9 грудня Росія влаштувала інформаційні провокації навколо корабля управління " Донбас " ВМС України, який з Маріуполя висунувся у напрямку Керченської протоки, а потім пішов назад на базу. Російська ФСБ заявила, що корабель "на запити не реагував". Дії екіпажу українського корабля вони назвали «провокаційними і такими, що створюють загрозу безпеці мореплавання». У штабі ООС спростували заяви ФСБ РФ про порушення українським судном "Донбас" якихось "чутливих" зон Азовського моря.