25 червня
Завантажити ще

У Франції на воду спустили перший катер морської охорони, збудований для українських прикордонників

У Франції на воду спустили перший катер морської охорони, збудований для українських прикордонників
Фото: dpsu.gov.ua

У Франції спущено на воду перший (із двадцяти законтрактованих) катер FPB98MKI, збудований для охорони морських кордонів України. Наразі завершуються роботи з монтажу, налагодження та підготовки обладнання корабля до швартових випробувань. І вже навесні після проведення ходових випробувань очікується прибуття нового катера в Україну. Про це 9 грудня повідомляє пресслужба ДПСУ.

Бойову одиницю, яка одержала бортовий номер BG201, створила французька компанія ОСЕА. Випробування розпочнуться наступного тижня та триватимуть до кінця січня. Представник Держприкордонслужби Владислав Шмальов додав, що найближчим часом до Франції прибудуть українські моряки-прикордонники, які під кураторством фахівців підприємства ОСЕА навчатимуться експлуатувати та обслуговувати нову техніку.

Загальна вартість контракту становить 136.5 мільйонів євро, причому 85% цієї суми – кредитні кошти комерційних банків та казначейської позики міністерства фінансів Франції, і лише 15% заплатить українська сторона. Контракт передбачає, що 5 із 20 катерів, які планується побудувати, будуть зроблені в Україні – за допомогою французьких фахівців на українських потужностях у Миколаєві.

До контракту входить також сервісне обслуговування, підготовка екіпажу та технічного персоналу, комплектуючі та запчастини на два роки обслуговування. Відомо, що протягом п'яти років від дня першого постачання в Україну, працюватимуть французькі техніки та інженери. А потраплять перші "французькі" катери до Одеси навесні 2022 року.

Довжина французьких кораблів – 32 метри, екіпаж 13 осіб, максимальна швидкість 35 вузлів (65 км/год), дальність ходу 1200 миль за швидкості 12 вузлів.

Раніше повідомлялося, що катери типу Island "Сміла" та "Фастів", отримані Україною від США, вийшли в Чорне море на випробування.

Перший катер для українських прикордонників виготовили у Франції. Фото: dpsu.gov.ua

Перший катер для українських прикордонників виготовили у Франції. Фото: dpsu.gov.ua