Завантажити ще

Що Кулеба обговорював у Лондоні: економічна безпека, підтримка суверенітету України та розвиток торгівлі

Що Кулеба обговорював у Лондоні: економічна безпека, підтримка суверенітету України та розвиток торгівлі

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів у Лондоні двосторонні переговори з державним секретарем із закордонних справ та справ співдружності націй та розвитку Великобританії Ліз Трасс. Співрозмовники обговорили низку важливих питань, серед яких – безпека вздовж державного кордону України та на сході України. Про це повідомляє прес-служба відомства.

- РФ стягнула до українського кордону та на окуповані території понад сто тисяч військових та велику кількість озброєння. Російська влада відмовляється пояснювати пересування своїх військ, а російські офіційні представники загрожують Україні знищенням. Водночас, Москва блокує будь-яке просування переговорів щодо мирного врегулювання в Нормандському форматі та Тристоронній контактній групі. Ми працюємо разом із партнерами над тим, щоб повернути Росію за стіл переговорів, - заявив Кулеба.

У ході бесіди Трасс підтвердила "жорстку та принципову" позицію Великої Британії щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України.

- Ліз Трасс повідомила, що Лондон вже активно взяв участь у міжнародних зусиллях із розробки та втілення комплексного пакету стримування Росії від подальшої агресії, який ініціювала Україна, - наголосили в українському МЗС.

Як зазначено у повідомленні, окремою темою переговорів Кулеби та Трасс стала енергетична безпека. Сторони домовилися про спільну позицію.

- Україна та Великобританія виступають проти газопроводу Північний потік – 2, оскільки цей геополітичний проект Росії спрямований на підрив енергетичної безпеки України та всієї Європи, – зазначено у заяві відомства.

Під час переговорів глава української дипломатії також Кулеба висловив зацікавленість України у створенні практичної співпраці зі Сполученим Королівством у галузі чистої енергетики та виробництва водню, наголосив на важливості найбільш повного використання можливостей зони вільної торгівлі України та Великобританії для збільшення обсягів торгівлі та залучення нових британських інвестицій в українську економіку.. Крім того, Кулеба запропонував британській стороні шляхи розвитку торгівлі між Україною та Великою Британією із залученням третіх країн.