Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Підсумки переговорів Байдена-Путіна: версії Білого Дому та Кремля

Підсумки переговорів Байдена-Путіна: версії Білого Дому та Кремля
Фото: HANDOUT/REUTERS

Тема України стала основною на переговорах президента Сполучених Штатів Джо Байдена та російського лідера Володимира Путіна. У Білому Домі за підсумками переговорів заявили, що не знають про наміри російської сторони щодо нашої держави, у Кремлі – що НАТО нібито робить "небезпечні спроби" освоєння української території.

Версія Кремля

За даними російської сторони, у ході переговорів Байден акцентував увагу на «загрозливому» характері пересування військ РФ поблизу українського кордону. А також окреслив санкційні заходи, які загрожують країні у цьому випадку. Путін у відповідь зазначив, що «саме НАТО робить небезпечні спроби освоєння української території та нарощує військовий потенціал біля украінських рубежів». А також наголосив на необхідності гарантій того, що Україна не вступить до НАТО.

Глава РФ також заявив, що лінія Києва «деструктивна та спрямована на повний демонтаж Мінських домовленостей». І запропонував скасувати всі обмеження щодо функціонування дипломатичних місій.

Версія Білого дому

У США заявили, що закликають РФ у випадку з Україною обрати шлях деескалації, але у разі вторгнення РФ в Україну американська сторона буде готова надати додаткову військову допомогу Києву. Про це заявив у ході брифінгу радник американського президента з нацбезпеки Джейк Салліван, - повідомляє " Інтерфакс-Україна ".

- Головною темою була Україна. Найближчими днями буде зрозуміліше, який вибір вони (Росія. - Прим. ред.) зробили, - заявив Салліван.

За його словами, США закликають РФ у випадку з Україною обрати шлях деескалації, але у разі вторгнення РФ в Україну американська сторона буде готова надати додаткову військову допомогу Києву.

- Ми готові надавати більше військової допомоги Україні, не рахуючи тієї, яку надаємо і так. І ми зміцнимо наших союзників на східному фланзі, надавши їм додаткові можливості у відповідь на цю ескалацію, - наголосив він.

Також Салліван запевнив, що у разі нападу Росії на Україну США готові вжити заходи, які застосували у 2014 році.

- Я подивлюся вам у вічі і скажу вам, як президент Байден глянув президентові Путіну в очі і сказав йому сьогодні, що те, що ми не робили у 2014 році, ми готові зробити наразі, - заявив представник Білого дому.

Байден відкинув вимоги Росії щодо гарантії невступу України до НАТО

За підсумками переговорів Байдена з Путіним заступник держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд виступила в Сенаті, передає "РБК-Україна". За її словами, під час обговорення з російським колегою питання гарантій невступу України до НАТО американський президент дав чітко зрозуміти Путіну, що розширення НАТО - не справа Росії.

- Байден кришталево ясно заявив Путіну, що питання про те, хто приєднається до НАТО, - це питання, яке вирішує лише НАТО, питання, яке вирішують країни-кандидати. Жодна інша сила не буде і не може мати права вето чи голосу під час ухвалення цих рішень, - заявила Нуланд.

США розглядають можливість повної ізоляції РФ від світової фінансової системи

Заступник держсекретаря США повідомила, що США із союзниками розглядають можливість повної ізоляції Росії від світової фінансової системи у разі вторгнення в Україну.

- Ми говорили про заходи, рівноцінні повноцінній ізоляції Росії від світової фінансової системи з усіма наслідками для російського бізнесу та народу, - наголосила американська чиновниця.

За словами Нуланд, для утримання Москви від вторгнення в Україну розглядаються всі варіанти, і санкції щодо Росії вводитимуть поетапно.