Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Кремлі розповіли, що Путін на переговорах проілюстрував Байдену "деструктивну лінію Києва" на демонтаж Мінських угод

У Кремлі розповіли, що Путін на переговорах проілюстрував Байдену
Фото: REUTERSA Олександр Натрускін

Прес-служба Кремля на дві години пізніше, ніж адміністрація Джо Байдена, опублікувала резюме за підсумками переговорів американського та російського президентів. У повідомленні 7 грудня (яке в рази об'ємніше, ніж реліз від Білого дому) сказано, що загалом розмова Володимира Путіна та Джо Байдена мала "відвертий і діловий характер", але акценти розставлені зовсім інакше, ніж в американському документі.

У Кремлі зазначають, що переважне місце у розмові зайняла "проблематика, пов'язана із внутрішньоукраїнською кризою" та відсутністю прогресу у виконанні Мінських домовленостей 2015 року, які є безальтернативною основою мирного врегулювання.

- Президент Росії на конкретних прикладах проілюстрував деструктивну лінію Києва, спрямовану на повний демонтаж Мінських угод та домовленостей, досягнутих у «нормандському форматі», висловив серйозне занепокоєння щодо провокаційних дій Києва проти Донбасу, - заявили в адміністрації російського президента.

У Кремлі зазначили, що Джозеф Байден, зі свого боку, акцентував нібито «загрозливий» характер пересування російських військ поблизу українських кордонів і позначив санкційні заходи, які США та їхні союзники були б готові застосувати у разі подальшої ескалації ситуації.

- Володимир Путін у відповідь наголосив, що не слід перекладати відповідальність на плечі Росії, оскільки саме НАТО робить небезпечні спроби освоєння української території та нарощує військовий потенціал у наших рубежів. Тому Росія серйозно зацікавлена у отриманні надійних, юридично зафіксованих гарантій, що виключають розширення НАТО у східному напрямку та розміщення у суміжних з Росією державах ударних наступальних систем озброєнь, - йдеться у російському релізі за підсумками переговорів.

Лідери домовилися доручити своїм представникам вступити в предметні консультації з цих "чутливих", як зазначили у Кремлі, питань.

Окрім України, Ірану та кіберзлочинності, за версією кремля, активно обговорювалися труднощі, які мають у своїй роботі «урізані» диппредставництва обох країн. Володимир Путін наголосив, що все це – наслідок лінії американської влади. З російської сторони запропоновано обнулити всі обмеження на функціонування дипмісій, що могло б послужити і нормалізації інших аспектів двосторонніх відносин.

Джо Байден і Володимир Путін 7 грудня спілкувалися через відеозв'язок по захищеній лінії, розмова тривала дві години. Україна була однією із ключових тем переговорів. Американський президент висловив глибоке занепокоєння з приводу ескалації навколо України і ясно дав зрозуміти, що США та союзники дадуть відповідь Росії "рішучими економічними та іншими заходами" у разі військової ескалації.

При цьому Байден закликав Росію до деескалації та повернення до дипломатії. Цю пропозицію американського лідера вітали в Офісі президента України.