1 жовтня
Завантажити ще

США оголосили дипломатичний бойкот Олімпіаді-2022. У Пекіні відреагували заявою про політичну провокацію

США оголосили дипломатичний бойкот Олімпіаді-2022. У Пекіні відреагували заявою про політичну провокацію
Фото: Томас Пітер/REUTERS

У лютому 2022-го року офіційна делегація, яка представляє владу Сполучених Штатів, не їхатиме на Олімпійські ігри. Рішення ухвалено через порушення прав людини, які допускає керівництво Китаю, зокрема щодо уйгурів. Як пише " Голос Америки ", про це представник Білого Дому Дженніфер Псакі заявила під час брифінгу.

- Адміністрація Байдена не буде відправляти ні дипломатичних представників, ні інших офіційних осіб на Олімпійські та Паралімпійські ігри 2022 року. Але команда США та спортсмени отримають нашу повну підтримку, ми будемо їх підтримувати, самі залишаючись вдома, - запевнила Псакі.

У Китаї запевнили, що не запрошували дипломатів

У відповідь у Пекіні завили, що у разі потреби їхня країна «прийме контрзаходи». За словами представника китайського МЗС, заява американської влади є "вопичною політичною провокацією" та "серйозною образою 1,4 мільярда китайців".

Відповідну заяву в понеділок, 6 грудня, оприлюднили на сайті посольства Китайської Народної Республіки у Вашингтоні.

- Хочу наголосити, що зимові Олімпійські ігри – це не сцена для політичних позерств та маніпуляцій, - наголосив зазначив представник Міністерства закордонних справ КНР Чжао Ліцзянь.

Він додав, що наголосив, що американських політиків не запрошували на зимову Олімпіаду.

- Це прийняття бажаного за дійсне та відверте показушництво, спрямоване на політичну маніпуляцію, - запевнив Ліцзянь.

Представник китайського посольства у Вашингтоні Лю Пеньюй у свою чергу написав у своєму мікроблозі у Twitter, що "нікого не хвилює", чи приїдуть дипломати та інші офіційні особи США до Пекіна.

– Це ніяк не вплине на успішне проведення зимової Олімпіади-2022. Китай не дозволить США безпідставно порушувати суверенітет і втручатися у його внутрішні справи, посилаючись на будь-які причини чи приводи, зауважив дипломат, звинувативши американських політиків у "позерстві".

У МОК вітали рішення дати «зелену картку» спортсменам

У Міжнародному олімпійському комітеті заявили, що з повагою ставляться до рішення влади США та вітали намір дозволити американським спортсменам взяти участь у змаганнях.

Зимова Олімпіада відбудеться у Пекіні у період з 4 по 20 лютого. За попередніми оцінками, 2,9 тис. спортсменів повинні будуть пройти повну вакцинацію або піти на 21-денний карантин після прибуття. До того ж, усіх учасників змагань щодня перевірятимуть на коронавірус.

Що за скандал із уйгурами

Уйгури, які становили значну частину населення Сіньцзяну. Китайський блогер Гуаньгуань, який приїхав до Сіньцзяна під виглядом туриста, пробрався і зняв на відео засекречені "табори перевиховання", яких офіційно не існує.

За словами людей, які там перебували, перебування в таборі полягає у вивченні китайської мови та заучуванні засад комуністичної партії.