17 сiчня
Завантажити ще

Українські бійці СЗГ отримали сертифікат на участь в операціях НАТО

Українські бійці СЗГ отримали сертифікат на участь в операціях НАТО
Фото: qirim.news

Україна не є країною-учасницею Північноатлантичного Альянсу, але українським бійцям надали право на участь в операціях у складі НАТО. Такий сертифікат було видано підрозділу 140 Центру спеціального призначення України. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу в Харкові на урочистості, присвяченій 30-м роковинам Збройних сил України.

- Бойовий підрозділ 140-го центру СЗГ України отримав сертифікат та право бути задіяними до операцій у складі НАТО. Це перший в історії підрозділ із країни, яка не є членом Альянсу, який отримує такий сертифікат та таке право, - заявив Зеленський.

Йдеться про 140-й окремий центр спеціальних операцій, створений у 2007 році в рамках введення в дію концепції українських сил спеціальних операцій. Центр є підрозділом спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Сили спеціальних операцій – це підрозділ, аналогів якому не було в історії сучасної України. Адже спецназівців вчать бути розвідниками, брати участь у рейдах до тилу ворога, підпільної роботи за лінією фронту. Крім того, вони навчаються створювати агентурну мережу, шукати та евакуювати полонених або заручників, антитерористичної діяльності та надання медичної допомоги.