23 сiчня
Завантажити ще

Білорусь вручила Україні ноту протесту через "порушення кордону" вертольотом Мі-8

Білорусь вручила Україні ноту протесту через
Фото: Міністерство оборони/БЕЛТА

Білоруське Міністерство оборони вручило військовому аташе Україниноту протесту. Причиною вказано "порушення державного кордону у повітряному просторі". Про це повідомляє сайт відомства.

- 5 грудня до Департаменту міжнародного військового співробітництва Міноборони був викликаний військовий аташе при посольстві України в Республіці Білорусь, якому було вручено ноту протесту у зв'язку з порушеннями українською стороною державного кордону Республіки Білорусь у повітряному просторі, - заявили у відомстві.

Як зазначили у Міноборони Білорусі, приводом для вручення протесту стало нібито порушення 4 грудня державного кордону Республіки Білорусь у повітряному просторі українським вертольотом типу Мі-8 у районі н.п. Нова Рудня.

- Військовому аташе було доведено, що українська сторона уникає діалогу для вирішення спірних питань як по лінії міжнародного військового співробітництва, так і контролю над озброєннями, що дуже тривожно, - зазначено в повідомленні.

Відомство заявило, що українській стороні нібито було наведено "факти", що свідчать про ухилення України від виконання зобов'язань у рамках регіональних заходів довіри та безпеки, а також проведення навчань поблизу білоруського державного кордону.

ПРО ЩО МОВА

4 грудня Білорусь заявила, що під час навчань, які проводить Україна, гелікоптер Мі-8 з українськими військовими на борту нібито порушив державний кордон. Білоруська влада стверджує, що військове повітряне судно на висоті близько 100 м нібито перетнуло державний кордон країни в районі пункту пропуску "Нова Рудня" і залетіло на глибину до 1 км на територію їхньої держави.

Українська сторона заяву Білорусі спростувала. У Держприкордонслужбі підтвердили, що під час навчань використовується авіація, але порушень повітряного простору не було. Також в українському відомстві зазначили, що жодної інформації щодо цього від білоруських колег не отримували.

Новини по темі: Кордон Білорусь