20 сiчня
Завантажити ще

Білорусь заявила "про порушення кордону" українським вертольотом Мі-8

Білорусь заявила
Фото: ru.wikipedia.org/wiki/Ми-8

Білоруська влада стверджує, що під час навчань український гелікоптер Мі-8 нібито залетів на територію Білорусі, порушивши державний кордон країни. Про це пише " Белта ".

- Проведення Україною навчань на кордоні з Республікою Білорусь спровокувало інцидент. Сьогодні, 4 грудня, близько 12 години на білорусько-українському кордоні в районі пункту пропуску "Нова Рудня" Мозирський прикордонний загін зафіксував порушення повітряного простору Білорусі з боку України, - повідомили у Держприкордонкомітеті РБ.

У відомстві заявили, що український військовий вертоліт Мі-8 на висоті близько 100 м "перетнув державний кордон і залетів на глибину до 1 км на територію Білорусі. Як зазначено в повідомленні, українська сторона за цим інцидентом "поінформована".

Українська сторона заяву Білорусі спростувала. У Держприкордонслужбі підтвердили, що під час навчань використовується авіація, але порушень повітряного простору не було.

– Інформація про порушення повітряного простору Білорусі українським вертольотом не відповідає дійсності. У рамках навчань дійсно використовується авіація, а відео опубліковане білоруською стороною ні про що не говорить, - повідомили у відомстві у коментарі Телеграм-каналу " Pavlovsky News ".

Навчання Україна проводить на кордоні з Білоруссю у зв'язку зі ситуацією з мігрантами. Під час заходів, що розпочалися наприкінці листопада, українські військові та правоохоронці відпрацьовували плани, за якими вони діятимуть у разі масового прориву мігрантів на територію України. Також у навчаннях брали участь прикордонники, сили Нацгвардії та інші резерви.