Завантажити ще

Путін у розмові з Ердоганом прокоментував застосування «Байрактару» на Донбасі.

Путін у розмові з Ердоганом прокоментував застосування «Байрактару» на Донбасі.
Фото: REUTERS/Олександр Земляніченко

Застосувавши « Байрактар », Україна зробила ще один крок до зриву Мінських угод. Про це Володимир Путін заявив Реджепу Тайіпу Ердогану. Про телефонну розмову президентів Росії та Туреччини у п'ятницю повідомили у Кремлі та в Адміністрації президента Туреччини.

– Президент Росії звернув увагу на те, що Київ продовжує деструктивну лінію, спрямовану на зрив Мінських угод. Про це свідчить провокаційна активність збройних сил України в зоні конфлікту, включно із застосуванням ударних безпілотних апаратів «Байрактар», - йдеться на сайті Кремля.

У повідомленні турецького агентства « Анадолу » сказано, що Ердоган та Путін обговорили процеси між Азербайджаном та Вірменією, обмінялися думками щодо ситуації в Сирії, Лівії та Україні.

Bayraktar – розроблений Туреччиною ударний оперативно-тактичний середньовисотний БПЛА. Знаходиться на озброєнні ЗС Туреччини, України, Катару та Азербайджану. 26 жовтня Україна вперше застосувала закуплений "Байрактар" для удару у зоні ООС. До цього безпілотник робив розвідки. Боєприпас із "Байрактару" вразив гаубиця Д-30 так званої "1-ї Слов'янської бригади ДНР". У ЗСУ запевнили, що це був удар у відповідь.

29 листопада Реджеп Тайіп Ердоган заявив про готовність стати посередником між Росією та Україною, "з акцентом на становищі кримських татар".