2 жовтня
Завантажити ще

Рєзніков запевнив, що партнери України діятимуть жорстко і на упередження у разі нападу Росії

Рєзніков запевнив, що партнери України діятимуть жорстко і на упередження у разі нападу Росії
Фото: скрін відео\телеканал Рада.

Реакція партнерів України на розширення агресії РФ буде дуже жорсткою, і це у доступній формі донесено до Кремля, заявив міністр оборони України Олексій Рєзніков.

– Ми всі ризики зважуємо. Я не можу розповісти у деталях певні консультації, які я провів на рівні міністрів оборони. Але їхня реакція буде дуже жорсткою проти агресора, і ми маємо домовленість, що вони це робитимуть на випередження, а не згодом, і Кремлю це донесено досить артикульовано, - сказав Рєзніков під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Росія вже застосовувала проти України серію інформаційних, енергетичних, економічних заходів. Метою є дестабілізація усередині країни. Проте Рєзніков підкреслив, що не має права, як міністр оборони, сіяти паніку ані з цього приводу, ані у світлі перспектив відкритого конфлікту.

- Тому я закликаю вас усіх бути спокійними, зваженими. Ми готові до відсічі, але якщо ми панікуватимемо, ми програємо вже морально, а ми з вами переможна нація, ми маємо переможні Збройні сили. Не треба бути у стані ейфорії, але й не слід перебувати у стані паніки, - додав міністр.

Рєзніков заявив, що Україна зацікавлена лише у мирному шляху врегулювання конфлікту, однак у разі наступу Росії готова дати відсіч.

- Україна найбільш зацікавлена у політично-дипломатичному сценарії врегулювання. Жодних силових провокацій з нашого боку, в принципі, бути не може. У той самий час шлях умиротворення агресора не розглядається. У разі потреби Україна дасть відсіч, - зазначив міністр оборони.

Раніше Резніков уточнив, що максимальної готовності до ескалації буде досягнуто Росією до січня 2022 року. Проте екскалація, включаючи збройне вторгнення, - це можливий сценарій дій РФ, а не обов'язковий.