20 сiчня
Завантажити ще

Комітет Ради схвалив повернення Володимир-Волинському історичну назву Володимир

Комітет Ради схвалив повернення Володимир-Волинському історичну назву Володимир

Парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав проект про перейменування міста Володимир-Волинський, повернувши йому назву Володимир. Про це пише " Країна ".

- Нардепи хочуть прибрати з назви одного з найдавніших міст ще за часів Київської Русі слово "Волинський", залишивши просто Володимир. Тепер за проект перейменування має проголосувати Рада, – зазначено у повідомленні.

За рішення про повернення Володимиру-Волинському історичну назву Володимир 1 жовтня проголосували депутати міської ради. Тоді було ухвалено рішення про звернення до Волинської облради з проханням внести подання до Верховної Ради для перейменування міста.

Володимир - одне з найдавніших міст Русі, відомий з X століття, оскільки займав вигідне становище на перетині торгових шляхів, що зробило його багатим купецьким та ремісничим центром. 988 року київський князь Володимир Великий назвав місто своїм ім'ям, повернувшись з походу після захоплення міста Ладомир. У царські часи Володимир отримав приставку "Волинський", щоб відрізняти його від російського Володимира-на-Клязьмі.

Нинішню назву Володимир-Волинський було затверджено указом Президії Верховної Ради СРСР від 9 серпня 1944 року. Про повернення місту історичну назву вперше заговорив у 90-х роках тодішній мер Володимир-Волинського Павло Мамедов, але більшість цю пропозицію не підтримали.