18 сiчня
Завантажити ще

"Газпром" купив у олігарха Усманова соцмережі "ВКонтакте" та "Одноклассники"

Фото: REUTERS

Дочірня компанія "Газпрому" - "Согаз" - придбала пакет акцій компанії VK у холдингу USM мільярдера Алішера Усманова. До складу компанії входять соцмережі "ВКонтакте", "Одноклассники", поштовий сервіс "Mail.ru". Про це йдеться у пресрелізі компанії.

Сума угоди не повідомляється. У повідомленні "Согаза" сказано, що рада директорів схвалила участь компанії у капіталі АТ "МФ Технологии", який контролює 57,3% акцій VK. Алішер Усманов, який раніше володів акціями компанії, заявив, що “Газпром” фактично керував компанією з 2018 року.

- Наш підхід – максимальна свобода дій для молодого та енергійного менеджменту, тому ще три роки тому я та мої партнери передали право голосувати нашими акціями VK Group її керівництву, - написав Усманов.

"Газпром" контролює 21,2% акцій групи "Согаз". Ще 32,3% акцій володіє ТОВ Аквила. Половина акцій ТОВ "Аквила" належать Юрію Ковальчуку - головному акціонеру банку "Россия", власнику газети "Известия", телеканалів Discovery Channel, Animal Planet, Eurosport, Cartoon Network. З 2014 року Ковальчук перебуває під санкціями США. Російські ЗМІ називають його людиною з близького оточення президента Володимира Путіна. Ще 12% компанії "Согаз" контролює двоюрідний племінник президента Росії Михайло Шеломов, який також є акціонером банку "Россия".

До блокування у 2017 році "ВКонтакте" була найпопулярнішою соціальною мережею в Україні. Заборону на російські соцмережі запровадив експрезидент Петро Порошенко, а нинішній глава держави Володимир Зеленський у 2019 році продовжив заборону ще на три роки.

Новини по темі: ВКонтакте