Завантажити ще

У прикордонній службі України назвали фейком відео із розстрілом мігрантів

У прикордонній службі України назвали фейком відео із розстрілом мігрантів
Фото: facebook.com/Василь Румак

Інформація щодо розстрілу нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю українськими військовослужбовцями є фейком. Про це заявили у Державній прикордонній службі.

- В інтернет-мережі почало ширитися відео, на якому, начебто, зняті тепловізійною камерою кадри розстрілу групи осіб. Окремі ресурси дописують, що це відбувся розстріл українськими військовими, інші зазначають, що прикордонниками, групи нелегальних мігрантів, які намагалися прорватися в Україну з Білорусі через зону відчуження. Також на відео видно напис «PRILUKI», а саме відео, начебто, записане 29 листопада. Державна прикордонна служба України зазначає, що ця інформація не відповідає дійсності та є фейковою. Жодних виявлень груп незаконних мігрантів на кордоні з Республікою Білорусь, в т.ч. в районі Чорнобильської зони не було, - сказано на сайті ДПСУ увечері у середу.

У прикордонній службі попросили не розповсюджувати фейкову інформацію, яку використовує російська пропаганда. У ДПСУ зазначили, що кілька тижнів тому вже були подібні повідомлення щодо затримання незаконних мігрантів у Чорнобильській зоні.

Відео розповсюдили у мережі вдень 1 грудня. Зокрема, користувач фейсбуку Василь Румак написав, що знайомий надіслав йому відео зі стріляниною "з 61 бригади". Проте, чи розстрілюють на ньому групу, сказати складно, “та й у кого стріляють, також є питання”.

Вихідці з Близького Сходу із середини листопада перебувають на кордоні Білорусі та Польщі з метою потрапити до ЄС. Україна посилила кордон із Білоруссю та провела навчання із затримання нелегалів.