20 сiчня
Завантажити ще

Соцопитування: електронне голосування на виборах підтримують 29% українців

Соцопитування: електронне голосування на виборах підтримують 29% українців
Фото: thedigital.gov.ua

Ідею проведення електронного голосування на майбутніх президентських та парламентських виборах підтримують лише 29% українців. 66% – проти. Близько 5% не визначились чи відмовилися відповідати. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) за 26-29 листопада.

Негативне ставлення до електронного голосування переважає у всіх категоріях респондентів, незалежно від віку чи регіону. При цьому, найкраще до онлайн-виборів відноситься молодь 18-29 років, а найгірше – люди старше 60 років (42,5% та 16,8% відповідно).

26 листопада під час пресмарафону президент Володимир Зеленський вперше анонсував можливе запровадження в Україні електронного голосування на парламентських та президентських виборах. Його планують проводити паралельно звичайному на дільницях. У такий спосіб проголосувати зможуть ті, хто не хоче чи не має змоги проголосувати на дільниці. Проголосувати онлайн можна буде у додатку “Дія”.

Також у додатку розробляється онлайн-перепис населення. Україна стане другою країною у світі після США, яка проведе перепис населення у співпраці з компанією Apple.

 

Новини по темі: Вибори