Завантажити ще

ЗМІ. Ахметов використав день народження Шустера для своєї війни із Зеленським

ЗМІ. Ахметов використав день народження Шустера для своєї війни із Зеленським

Рінат Ахметов міг використати день народження телеведучого Савіка Шустера для своєї війни із президентом України Володимиром Зеленським. Про це йдеться у сюжеті “Української правди”.

Журналісти з'ясували, що 21 листопада приватний літак олігарха вилетів з «Борисполя» до Парижа, а пізніше вирушив до Вільнюса, на батьківщину Савіка Шустера, де телеведучий вирішив відсвяткувати свій день народження серед політиків та публічних діячів.

"Менше тижня тому під час прес-конференції президент Зеленський зробив гучну заяву про те, що в Україні нібито готується державний переворот за участю саме Ріната Ахметова, який буцімто залучається до цього процесу", - йдеться у сюжеті.

На думку авторів, захід служив прикриттям для того, щоб Ахметов зміг провести переговори з потенційними кандидатами у президенти на зміну Володимиру Зеленському. Таким чином, олігарх вирішив інвестувати капітал у мандати та людей, які лобіюватимуть інтереси його бізнесу.

Зокрема, на дні народження Савіка Шустера були присутні журналіст Дмитро Гордон, доктор Євген Комаровський, колишній прем'єр-міністр Володимир Гройсман, екс-глава МВС Арсен Аваков та, ймовірно, брат мера Києва Володимир Кличко.

Журналісти вважають, що олігарх Рінат Ахметов уже почав надавати медіапідтримку потенційно прохідним політичним проєктам, а також протистояти президентові Володимиру Зеленському у публічній площині.

Наприклад, журналіст Дмитро Гордон різко змінив свою риторику щодо президента, заявивши, що "Зеленський для нього помер". Крім того, Дмитро Гордон та лікар Євген Комаровський нещодавно публічно заявили, що вони "лохи", оскільки підтримували Зеленського на виборах 2019 року.

А 22 листопада на тлі чуток про створення нової партії екс-глава МВС Арсен Аваков опублікував фото із Дмитром Гордоном, Євгеном Комаровським, Савіком Шустером та Володимиром Гройсманом.

Такі зустрічі на нейтральній території та “подалі від сторонніх очей” не є новими для української політики: у 2014 році у Відні пройшла зустріч олігарха Дмитра Фірташа та політиків Віталія Кличка й Петра Порошенка. Після заходу Кличко, який мав найвищий рейтинг серед кандидатів у президенти, зняв свою кандидатуру, закликавши підтримати Порошенка.