Завантажити ще

Президент України - про переговори з РФ, громадянство для діаспори та перепис населення у співпраці з Apple

Президент України - про переговори з РФ, громадянство для діаспори та перепис населення у співпраці з Apple
Фото: President.gov.ua

Про мрію

- Скоро ми запустимо програму «Українська мрія», за якою кожен громадянин, який чесно сплачує податки, зможе отримувати кредит за ставкою 5% у гривні для придбання власної нерухомості у новому житлі, чи придбання електромобіля, чи здобуття освіти, чи зміни професії.

Про тепло

- 2022 року ми розпочнемо «Велику термомодернізацію». Ми плануємо утеплити тисячі багатоповерхових будинків, шкіл, дитячих садків та лікарень. Це дозволить нам застрахуватися від подальшого зросту цін на енергоресурси та вперше отримати справжню енергетичну незалежність.

Про ренту

– Ми проголосували за дуже важливий податковий Закон 5600, який збільшує ренту - плату за використання природних ресурсів. Ми спрямуємо ці гроші на наших дітей.

Тому 10 грудня вперше за всю історію я внесу законопроект про економічний паспорт українця. Відповідно до нього ці кошти – плата за використання наших надр, - вона накопичуватиметься на персональних рахунках дітей громадян України. Після досягнення повноліття діти зможуть використати ці накопичення для здобуття освіти чи купівлі власного житла.

Завдяки цим законам нарешті наші олігархи стануть справжніми інвесторами у майбутнє наших дітей. І це також буде вперше за роки нашої незалежності.

Про медицину

– З нового року зарплата медиків становитиме 20 тис. грн, а середня – 24 тис. грн. Ми вперше починаємо гідно ставитись до лікаря і не лише тоді, коли нам це треба. І я впевнений, що у своєму наступному посланні скажу те саме про зарплату наших вчителів.

Наступного року ми розпочинаємо реконструкцію 48 обласних багатопрофільних клінічних лікарень як для дорослих, так і для дітей. А також 24 реабілітаційних центрів для ветеранів.

Про квартири військовим

– Я пишаюся тим, що наступного року ми вперше від початку війни на сході України повністю закриємо чергу на квартири для всіх наших ветеранів війни на сході. Одразу після ветеранів ми розпочнемо такий самий процес для наших військовослужбовців.

Про оборону

- Вперше за 30 років у 2022 році фінансування сектору оборони та безпеки перевищить 320 млрд грн (при цьому у 2018 році ця сума була лише 192 млрд грн).

В рамках цих коштів ми вперше запускаємо комплексну ракетну програму, програму відновлення українського флоту, створення кібервійськ в Україні.

Про Крим

– Ми запустили «Кримську платформу», і вперше з 2014 року деокупацію Криму було обговорено на найвищому міжнародному рівні. Ми повернули Крим до світового порядку денного. «Кримську платформу» буде закріплено в резолюції Генасамблеї ООН. Ми чекаємо на отримання нею офіційного статусу міжнародної організації.

Про множинне громадянство

- Найважливіша складова нашої міжнародної політики – підтримка світового українства. Я знаю, наскільки важливим для українців, які мешкають у США, Канаді та ЄС, є питання множинного громадянства. Сьогодні я вношу відповідний законопроект на розгляд парламенту.

Вперше українці у всьому світі почуватимуться не діаспорою, не просто людьми «українського походження», а українського громадянства. Рівними українцями.

Про дороги

- Усі думали, що хороші дороги та Україна – це антоніми. Ми довели, що вони стали синонімами. Мета на наступні два роки не зменшується - це 15 000 км доріг і ані кілометром менше.

Про польоти та поїздки

- Незалежність має відчуватися у повітрі. Тому ми створюємо українського національного авіаперевізника. Вперше за багато років перевізник зможе літати до наших нових регіональних аеропортів, які ми вже будуємо у 16 містах України.

Ми також плануємо побудувати аеропорт міжнародного значення в Закарпатті, між Ужгородом та Мукачево, та два аеропорти на сході України.

Перший рейс національного перевізника відбудеться 2022 року. До 2025-го буде повністю сформовано флот компанії – не менше 20 суден, будуть відкриті регулярні рейси як усередині країни, так і зовнішні.

Незалежність – це природне прагнення кожної людини. Тому ми запустимо 10 нових поїздів Інтерсіті+, 80 нових електричок та 500 нових спальних вагонів.

Про дітей

– Попереду у нас ще 9000 спортивних майданчиків, 19 льодових арен, сотні ДЮСШ та спортивних інтернатів, нові палаци спорту. Вони стануть нашими новими місцями сили та здоров'я нації, здоров'я наших дітей.

Про IT

– Ми будуємо власний бізнес, незалежний від «хотєлок» чиновників, де враховано всі побажання бізнесменів. Для цього запускаємо “Дія. City», яка дозволить створити в Україні найпотужніший IT-хаб у Центральній та Східній Європі. Українці та підприємці з усього світу зможуть швидко реалізувати найамбіційніші інноваційні та бізнес-ідеї й ефективно їх впроваджувати. За 5 років «Дія City» дозволить збільшити обсяг ринку IT удвічі – до $11,8 млрд, а кількість робочих місць – до 450 тис.

Про перепис

- У планах запустити нові дуже важливі функції: Е-перепис, який невдовзі приведе до Е-голосування. У центрі наших перетворень – народ, і ми маємо дізнатися, скільки нас і де ми живемо. Пишаюся тим, що Україна стала другою країною у світі, яка проведе перепис населення у співпраці з Apple на початку 2023 року.

Про переговори з РФ

- Ми знаємо, що наша армія – найкраща і завжди захистить Україну. Але 8 років поспіль боїмося зізнатися самі собі, що, окрім потужного українського війська, ми не зможемо зупинити війну без прямих переговорів з РФ. Сьогодні це визнали усі наші зовнішні партнери. Сьогодні вони підтримують нас у цьому.

Але ми діємо не для них і не через це, а тоді, коли це потрібне Україні. І давайте поставимо в цьому питанні крапку просто і чесно. І зрозуміємо, що ми не повернемо Донбас без прямого діалогу із РФ. Тож давайте робити це. Або давайте не вдавати, що ми хочемо дійсно повернути всі свої території. Вирішувати нам.