27 вересня
Завантажити ще

Глава ВП заявив, що реєстр олігархів запрацює за півроку

Глава ВП заявив, що реєстр олігархів запрацює за півроку
Фото: President.gov.ua/

На даний момент неправильно когось називати олігархом. Спочатку потрібно дочекатися моменту, коли з'явиться відповідний реєстр. Про це глава Офісу президента Андрій Єрмак розповів в інтерв'ю " РБК-Україна ".

– Неправильно сьогодні називати когось олігархом. Тому що після того, як закон підписано, шість місяців триває копітка робота спільно з міжнародними партнерами з вивчення інформації та використання даного формулювання... Назвати когось олігархом можна буде лише через 6 місяців, коли реєстр буде сформовано, - наголосив він.

На уточнююче запитання Єрмак відповів, що йдеться про травень 2022 року. Глава ВП також сказав, що «навіть дуже багата людина цілком може не бути олігархом».

- Тільки наявність двох цих обов'язкових факторів – впливу на політику та на ЗМІ – робить багату людину олігархом. Тим більше, що за шість місяців у всіх, хто не є такими, є повна можливість відстояти свою правоту – вони мають величезні ресурси та команди кращих юристів, - підкреслив Єрмак.

Президент Володимир Зеленський підписав закон про олігархи на початку листопада. Він набуде чинності через шість місяців після офіційної публікації. Згідно з остаточною редакцією, визначення олігархів – це прерогатива РНБО, яку очолює президент Володимир Зеленський. Законом передбачено створення спеціального реєстру, куди вноситимуть олігархів.

Новини по темі: Андрій Єрмак олігархи