Завантажити ще

Україна та Франція збудують 5 кораблів для миколаївських прикордонників

Україна та Франція збудують 5 кораблів для миколаївських прикордонників

Французька суднобудівна компанія ОСЕА та українська компанія "Нібулон" підписали контракт про будівництво п'яти суден, які будуть направлені на потреби Державної прикордонної служби у Миколаєві. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

– Виробництво проходитиме на верфях Миколаєва. Ці 5 катерів збудують у рамках угоди, підписаної у 2019 році. Загалом вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва французьких кораблів на суму 136,5 млн євро з локалізацією частини виробництва в Україні, - зазначили у відомстві.

Як зазначено у повідомленні, всього українські прикордонники отримають 20 таких кораблів, 15 з яких збудують у Франції.

– Передача першого судна пройде в Одесі. Планується, що його спустять на воду 9 грудня. У січні 2022 року екіпаж судна пройде спеціальну перепідготовку з французькими фахівцями, - наголосили у МВС.

Про те, що для українських прикордонників вироблятимуть катери спільно Франція і Україна заявив у 2020 році міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який діє на той момент. Реалізація цього проекту розпочалася восени 2019 року.