Завантажити ще

У кримінальних справах проти одеських прокурорів новий поворот

У кримінальних справах проти одеських прокурорів новий поворот

Прокурори Одеської обласної прокуратури Роман Тілік та Олександр Чечітко отримали можливість змінити доказову базу у двох кримінальних справах, порушених проти них, на свою користь.

Про це стало відомо з Реєстру судових рішень та системи Youcontrol.

З 1 вересня 2020 року Миколаївським територіальним управлінням Державного бюро розслідувань (ДБР) здійснюється досудове розслідування № 62020150000000876 від 01.09.2020 за фактами скоєння протиправних дій прокурорами Одеської облпрокуратури Романом Тіліком та Олександром Чечітком за фактами незаконного притягнення одеського бізнесмена Руслана Тарпана до кримінальної відповідальності у справі Глибоководного випуску.

З 28 грудня цього ж року розпочато ще одне кримінальне провадження № 5202000000000774 від 28.12.2020 р., у якому Головне слідче управління ДБР займається розслідуванням фактів фальсифікації доказової бази, які використовувалися Романом Тіліком та Олександром Чечітком у ході розслідування цієї ж кримінальної справи. В обох випадках бізнесмена визнано потерпілим.

Як відомо, з 20 листопада 2019 року до 10 листопада 2021 року досудове розслідування щодо Руслана Тарпана проводилося детективами НАБУ, а процесуальне керівництво – прокурорами САП. Проте 11 листопада цього року прокурор САП відправив кримінальне провадження до Головного управління Нацполіції Одеської області, і цього ж дня заступник прокурора Одеської області передав досудове розслідування групі прокурорів, у складі якої ті ж самі Роман Тілік (керівник) та Олександр Чечітко. Тобто у фігурантів двох справ з'явилася можливість «зачистити» факти, що свідчать про фальсифікацію доказової бази проти Руслана Тарпана.

Зазначимо, закриту в 2012 році кримінальну справу про багатомільйонні розкрадання при будівництві Глибоководного випуску стічних вод від станції біологічного очищення «Північна» за відсутністю складу злочину було відновлено у 2014 році за «обставинами, що знову відкрилися», і одержало інтенсивний виток розслідування при тих самих Романі Тіліку та Олександрі Чечітку. Однак, як зазначали ЗМІ, причина була не в цьому. Йшлося про боротьбу за активи та гроші Руслана Тарпана, яку вели відомі в Україні бізнесмени. Як інструмент виступала прокуратура Одеської області під керівництвом Олега Жученка, який, до речі, нині перебуває як підозрюваний у кримінальній справі «Труханов – Галантерник». За твердженням ЗМІ, Роман Тілік та Олександр Чечітко у цій боротьбі були основними дійовими особами.

Новини по темі: прокурор ДБР Одеса