21 вересня
Завантажити ще

Глава МЗС заявив, що Росія може спробувати підірвати архітектуру безпеки в Європі

Глава МЗС заявив, що Росія може спробувати підірвати архітектуру безпеки в Європі

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба спрогнозував найгірший сценарій наслідків від дій Росії. За його словами, російська сторона може зробити спробу підірвати архітектуру безпеки в Європі та силою перекреслити кордони, як раніше з Кримом та Грузією. Про це пише " Укрінформ ".

- За найгіршим сценарієм, Росія може спробувати підірвати архітектуру безпеки в Європі, що склалася після Холодної війни, і силою перекреслити кордони знову, як це вона вже робила у 2008 році в Грузії та у 2014, коли окупувала український Крим та розпочала війну у східному регіоні України - на Донбасі, - заявив Кулеба під час онлайн-брифінгу.

За його словами, Росія може спробувати зробити це зараз, допоки європейські партнери України зайняті своїми внутрішніми справами. Як зазначив глава МЗС, у Німеччині нещодавно пройшли вибори, і незабаром вони мають відбутися у Франції. У зв'язку з цим російська влада може вважати, що зараз західні країни "ослаблені".

У ході брифінгу Кулеба представив пакет заходів стримування РФ із трьох рівнів – політичного, економічного та безпечного. Згідно з документом, на першому рівні Україна закликає дати чіткий сигнал, що ціна за подальші дії проти територіальної цілісності чи суверенітету України буде високою, і росіяни зустрінуть негайну та невідпорну відповідь. Другий рівень передбачає початок дискусії всередині трансатлантичного співтовариства щодо особливих економічних обмежень проти Росії. Третій рівень складається із посилення співпраці з Україною у секторі безпеки та оборони.