29 вересня
Завантажити ще

Співробітники та гості бару "Хвильовий", на який напали праворадикали, йдуть на мітинг під МВС: "Поліція потурає їм"

Співробітники та гості бару
Фото: delo.ua

Команда подільського бару «Хвильовий», який днями розгромили праворадикали, увечері 29 листопада збереться біля будівлі МВС України на мирну акцію протесту зі скаргою на бездіяльність поліції щодо притягнення нападників до відповідальності. Про це організатори мітингу повідомили у соціальній мережі Фейсбук.

Люди, які постраждали внаслідок погрому, вимагатимуть відставки та притягнення до відповідальності голови Подільського управління поліції Павла Василенка за «бездіяльність і прикриття злочинності», а також вимагатимуть надати публічний звіт у справах, які відкриті за фактом нападів на «Хвильовий», та презентувати системний план відновлення безпеки у Києві та на Подолі, зокрема.

Причиною акції протесту є серія нападів на бар у листопаді цього року. Праворадикали з організацій «Національний спротив» та «Основи майбутнього» назвали його «Хрестовим походом». Лідер праворадикалів Євген Карась пояснює напади тим, що «Хвильовий» нібито є «наркопритоном», а його гостей називає «нарколигами». У телеграм-каналах також опубліковано відео, на якому він визнає, що атаками на «Хвильовий» праворадикали «п'ють їхню кров» та «створюють резонанс».

Як раніше повідомлялося, остання атака відбулася увечері 26 листопада. Близько 25 невідомих, частина з яких була озброєна холодною зброєю, увірвалися на територію «Хвильового», де на той момент перебували відвідувачі та виступали іноземні діджеї. Молоді хлопці напали на охорону, рознесли меблі та вікна, били відвідувачів — хлопців та дівчат — телескопічними палицями та використовували проти них сльозогінний газ.

Під час погрому частина гостей допомагала охороні утримувати двері, щоб "тітушки" не вдерлися всередину, інша ховалася від газу в підсобці.

"Ми сховалися всередину. Двері почали ламати, вони прямо гули. І тут я зрозуміла, що летить стілець у двері. Після того, як я підняла очі, вони почали пшикати балоном", - пише видання "Хмарочос" з посиланням на одну з постраждалих.. У їх числі й іноземні діджеї, які після того, що сталося, бояться надалі виступати в Україні.

У "Хвільовому" також повідомляють, що поліція їхні заклики про допомогу ігнорувала. Наряд прибув на місце нападу через 15-20 хвилин, а затриманих 12 праворадикалів незабаром відпустили. "Ми зверталися до правоохоронних органів і до нападів, і під час, і після. Але поліція не лише заплющує очі на злочини, а й потурає їм", - повідомляється у фейсбуці.

У ЗМІ праворадикальні організації та їхніх лідерів неодноразово звинувачували у найманстві. Прикриваючись патріотичною громадянською позицією, активісти беруть участь у рейдерських атаках на бізнес, вуличних погромах, а також замовних політичних акціях. Розцінки на послуги опублікувало видання Vesti.ua. Наприклад, погром офісу – від $10000.