Завантажити ще

Зеленський назвав операцію із затримання “вагнерівців” непродуманою та такою, що загрожує відносинам із Туреччиною

Зеленський назвав операцію із затримання “вагнерівців” непродуманою та такою,  що загрожує відносинам із Туреччиною
Фото: President.gov.ua

Операція із затримання “вагнерівців” на території України була не опрацьована і могла завдати шкоди відносинам із Туреччиною. Про це на своєму прес-марафоні у Києві заявив президент Володимир Зеленський.

- У мене було одне запитання, я його йому (на той момент голові ГУР Василеві Бурбі. - Прим. авт.) поставив: "Турецькі авіалінії, Ердоган має знати?" – "Ні". - "Хочу знати: літак, який вилітає з Мінська турецькими авіалініями, там будуть звичайні люди, там будуть громадяни Туреччини, понад 100 людей... А коли ви пропонуєте, щоб літак приземлився в Україні, я маю запитання: а якщо бойовики захоплять літак? Може бути?" - "Може". - "А скажіть, а можливо, що вони захоплять літак і всі люди загинуть?" - "Ми звинуватимо у цьому інших. Я сказав, що цю операцію не продумано детально", - розповів глава держави.

На думку Зеленського, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган ніколи б “нам цього не пробачив”.

- Я з ним обговорюю такі речі за зачиненими дверима... Як він нам допомагає! Я б ніколи не в'їхав у цю стіну… Я вже не кажу, як росіяни раділи, що нас "удєлалі". Мені було соромно. Ми були слабкі в цій операції, - підсумував президент.

За словами Володимира Зеленського, він більше не захотів зустрічатися з Василем Бурбою. Президент запевнив, що глава Офісу президента Андрій Єрмак не мав повноважень переносити операцію. На його думку, екс-глава ГУР поширює цю інформацію на користь певної політичної сили.

19 листопада 2021 року в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна 24" Василь Бурба заявив, що відстрочення операції із затримання "вагнерівців" головою Офісу президента Андрієм Єрмаком призвело до її провалу. У липні 2020 року 33 бойовиків російської ПВК, що воювали на Донбасі, затримали під Мінськом, і Білорусь повернула їх Росії. Згідно із ЗМІ, найманці мали вилетіти транзитним літаком Мінськ - Стамбул на заробітки до Венесуели. Під час прольоту над Україною літак посадили б через повідомлення про загрозу вибуху.