Завантажити ще

Українці про смерть екс-мера Києва Олександра Омельченка: Любив місто всім серцем і називав його "всесвітом"

Українці про смерть екс-мера Києва Олександра Омельченка: Любив місто всім серцем і називав його
Фото: Николай Лазаренко /УНИАН

У Києві 25 листопада помер екс-мер столиці Олександр Омельченко, якого напередодні госпіталізували до лікарні з коронавірусом. Політик пішов із життя на 84-му році життя. З цього приводу низка українців висловила свої співчуття у мережі.

Олександр Корнієнко

Екс-лідер партії "Слуга народу" та віце-спікер ВР Олександр Корнієнко зазначив, що очолюючи Київ Омельченко зумів перебудувати місто своїм натхненням. Політик згадав про часи, коли працював у команді колишнього градоначальника.

- Він був мером Києва, в якому пройшло моє дитинство та юність, тому Київ назавжди запам'ятається мені своїми вдумливими, мудрими промовами та інтерв'ю. Досі дорожу тими часами, коли мені довелося бути у його команді – на початку журналістської кар'єри я працював у міській газеті. Сан Санич завжди поважав і бажання вчитися в нього, запозичити досвід та розуміння. Він завжди відчував і показував, що таке справжня відповідальність за місто та народ. Задовго до моди на "місцеве самоврядування" та "децентралізацію" - був справжнім лідером цих процесів. І перебудував місто, енергією та натхненням, яке лише справжнє Зодчим, яке було Сан Сан Санич, - зазначив він.

Юлія Тимошенко

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко назвала Омельченка легендарним мера Києва, який любив місто всім серцем. Політик зазначила, що спілкування з ним було "не завжди простим, але дуже цікавим", оскільки колишній градоначальник мав мудрість, якої найчастіше в українській політиці не вистачає.

– Олександр Олександрович, напевно, став першим справжнім мером української столиці. Він знав усе про Київ та міське господарство. Буквально... До найдрібніших деталей та до найдальших провулків міста. Він любив Київ усім серцем та фактично присвятив себе місту.
Дякую, Олександре Олександровичу, за невтомність, професіоналізм, самовідданість. Нехай в інших світах вам буде добре та спокійно, - написала політик у своєму Фейсбуці.

Віталій Кличко

Чинний мер столиці Віталій Кличко запам'ятав Олександра Омельченка не лише своїм попередником на посаді керівника міста, а й уболівальником. Екс-боксер зазначив, що політик відвідував поєдинки братів Кличків, а пізніше ділився своїм досвідом управління Києвом.

- Сан Санич, як ми його називали, завжди був енергійним, з мудрим гумором, порадами досвідченого управлінця. Ми були знайомі багато років….Коли він відвідував мої бої та поєдинки брата. Потім розповідав мені про нюанси політики, зокрема в управлінні столицею. Ми могли дискутувати, сперечатися, погоджуватися чи ні. Але Олександр Омельченко любив Київ і був, безумовно, одним із тих, хто творив його сучасну історію, - пише Кличко у Телеграм-каналі.

Володимир Прокопів

Колишній секретар Київської міської ради та депутат Київради від "ЄС" Володимир Прокопів згадує, що Омельченко міг говорити про Київ годинником і називав його "всесвітом".

- Сан Санич, так ми його називали, завжди казав, що Київ – це всесвіт. І він міг говорити про це годинами. Так довго та цікаво на роботі, як він, я ні з ким не спілкувався і ніколи. Про Олександра Олександровича теж можна говорити дуже і дуже багато. Чого варті лише історії заводу, який робив горщики, і завдяки йому почав випускати тролейбуси. Він дуже любив нашу столицю, по-справжньому та щиро, - пише політик.

Фото: facebook.com/volodymyr.prokopiv.52

Фото: facebook.com/volodymyr.prokopiv.52

Володимир Семиноженко

Голова Північно-Східного наукового центру НАН та МОН України Володимир Семиноженко заявив, що Омельченко був найкращим мером Києва і завжди мав "загартування" будівельника та управлінця.

– Важко зберігати витримку, дізнавшись про смерть Олександра Олександровича Омельченка. Завжди здавалося, що незважаючи на вік, він дасть фору будь-якій молодій людині своєю силою, хваткою і непохитністю, справжнім загартуванням будівельника та управлінця. Це був найкращий мер Києва. У такі хвилини завжди, як у калейдоскопі, пробігають перед очима ті багато сцен з нашого спільного спілкування. Наразі я чомусь згадав, як він поставився до ініціативи встановити пам'ятник Анатолію Солов'яненку на Інститутській, де він жив. Цей монумент сьогодні гідно прикрашає наше місто, - написав він, опублікувавши знімок із Омельченком та родиною Солов'яненка.

Фото: vladimir.semynozhenko

Фото: vladimir.semynozhenko

Ярина Сонячна

Українська актриса Ярина Сонячна згадала зворушливу першу зустріч з Омельченком, який її підтримав та пророкував велике, яскраве та творче майбутнє.

- Пам'ятаю, як уперше побачила вас серед гостей на весіллі, я була ведучою, ромню, як хвилювалася, а ви підійшли і сказали: "Не хвилюйтеся, дівчино. У вас велике, яскраве та творче майбутнє. Повірте, настане день, коли ви згадаєте про мене і цю розмову". Ми потім зустрічалися з вами багато разів на різних заходах, спілкувалися щиро і тепло.... але перша зустріч залишилася в серці назавжди....Дякую за підтримку, дякую за відкритість та щирість, - написала актриса у Фейсбуці.