Завантажити ще

Разумков пояснив своє голосування на РНБО щодо санкцій

Разумков пояснив своє голосування на РНБО щодо санкцій
Фото: 112ua.tv

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, який утримався під час голосування за введення санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne та ZIK, пояснив, чому на засіданні Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) 19 лютого підтримав санкції проти Віктора Медведчука та інших фізичних та юридичних осіб осіб, хоч і висловив щодо цього особливу думку.

За словами Разумкова, на останньому засіданні РНБО він підтримав запровадження санкцій, оскільки у списку, окрім громадян України, були також і громадяни РФ, пише DW, тоді як у рішенні РНБО про введення санкцій проти телеканалів йшлося лише про громадянина України, а норми закону про санкції прописано так, що не можуть поширюватися на українських громадян.

"Так, справді, це було так. Чому? Тому що це рішення стосувалося і громадян України, і громадян Російської Федерації. І ви знаєте про моє перше голосування (коли Разумков утримався під час голосування за введення санкцій проти трьох телеканалів. - Прим. ред.). Це стосується правової позиції. Подобається вона нам чи не подобається, але вона має бути правовою незалежно від того, де рішення ухвалюють - у Верховній Раді, на засіданнях РНБО або у будь-якому іншому відомстві", - заявив Разумков в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна",  фрагменти якого оприлюднені у середу, 24 лютого.

За словами Разумкова, саме тому він і окреслив свою позицію: якщо йти шляхом санкцій, то паралельно потрібно йти судовим шляхом або внести зміни до закону про санкції.

"Нам потрібно (...) змінити закон про санкції, щоб ані в кого не було різночитань і щоб такі повноваження були в повному обсязі у РНБО. І тоді це було б дієвим механізмом", - сказав Разумков.

Він звернув увагу на існування думки щодо можливості застосовувати санкції нарівні з іноземними громадянами до українців, пов'язаних із терористичною діяльністю.

"Але якщо ми піднімемо з вами стенограму засідання Верховної Ради, коли розглядали закон про санкції (серпень 2014 року. – Прим. ред.), то там чітко звучить формулювання, що на громадян України санкції не поширюються", – резюмував голова Верховної Ради.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) 19 лютого ввела санкції проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб, у тому числі й проти народного депутата України від "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука та його дружини, телеведучої Оксани Марченко, а також кількох громадян РФ. "За" санкції проголосували всі члени РНБО, але один - із невеликим зауваженням. Згодом у ЗМІ з'явилися повідомлення, що зауваження висловив Дмитро Разумков.