19 травня
Завантажити ще

Перша в історії Швеції жінка-прем'єр-міністр подала у відставку наступного дня

Перша в історії Швеції жінка-прем'єр-міністр подала у відставку наступного дня
Фото: ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО TT/REUTERS

Не встигла 54-річна Магдалена Андерссон звикнути до нової посади прем'єр-міністра, як їй довелося подати у відставку. Як пише CNN, причиною цього стало рішення «зелених» вийти з коаліції з партією нового прем'єра.

У результаті парламент відмовився схвалити запропонований урядом бюджет країни на користь представленого опозицією. Проте, зазначило видання, Андерсон має шанси знову стати прем'єром за нового голосування.

До призначення Андерссон Швеція залишалася єдиною скандинавською країною, де жінка ніколи раніше не обіймала посаду глави уряду.

Магдалена Андерссон економіст за фахом, колишній міністр фінансів та лідер Соціал-демократичної робітничої партії Швеції. Була обрана на посаду прем'єр-міністра 24 листопада.

Андерсон змінила на посаді прем'єра Стефана Левена. У червні парламент уперше в історії країни виніс главі уряду вотум недовіри. Причиною стали плани дозволити орендодавцям встановлювати розмір плати за квартири в новобудовах на свій розсуд, а також реакція на пандемію коронавірусу. Стефан Левен був на посаді з 2014 року.

Новини по темі: Швеція