22 вересня
Завантажити ще

Україна закликала РФ розслідувати загибель українця у Матвіївці

Україна закликала РФ розслідувати загибель українця у Матвіївці

Під час засідання Тристоронньої контактної групи Україна закликала Росію до розслідування смерті українця Руслана Макарца, який помер у колонії Макіївки. Про це повідомляє прес-служба української делегації.

- Українська делегація закликала російську сторону підтримати ініціативу щодо звернення Тристоронньої контактної групи до Міжнародного Комітету Червоного Хреста задіяти всі інструменти для забезпечення невідкладного доступу до місця інциденту для проведення об'єктивного розслідування всіх обставин смерті Макарця, звільнення якого вимагало українська сторона протягом тривалого часу, - зазначено повідомленні.

Також українська делегація продовжує наполягати на якнайшвидшому обміні полоненими, відкритті КПВВ, суворому дотриманні режиму припинення вогню та виконання рішень " нормандської четвірки ", прийнятих у Парижі у грудні 2019 року.

Йдеться про українця Руслана Макарця, якого затримали у 2019 році нібито за "шпигунство для українських спецслужб". Його засудили до 13 років в'язниці та відправили до колонії окупованої Макіївки. Про смерть Макарца стало відомо 12 листопада. Український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що Макарець загинув від отриманих ножових поранень.