Завантажити ще

CNN: США розглядають розширення військової допомоги Україні через дії Росії

CNN: США розглядають розширення військової допомоги Україні через дії Росії
Фото: REUTERS

Влада США розглядає можливість розширення оборонної допомоги Україні та відправлення військових радників, щоб запобігти можливому російському вторгненню. Про це повідомляє CNN із посиланням на власні джерела.

Йдеться, зокрема, про передачу Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin та мінометів, систем ППО Stinger, а також частини військової техніки, що призначалася Афганістану.

Відповідаючи на запитання журналістів про військову активність РФ, прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що адміністрація останніми тижнями «активно взаємодіє з європейськими союзниками та партнерами, у тому числі з Україною». США також провели переговори з російськими офіційними особами щодо України та російсько-американських відносин загалом.

У статті сказано, що голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі у понеділок провів телефонну розмову з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

– Представники США також поділилися з високопоставленими українськими чиновниками доказами того, що Росія через ФСБ веде деструктивну діяльність усередині України з метою викликати невдоволення адміністрацією президента Володимира Зеленського, – йдеться у публікації.

У контексті останніх провокацій Росії у Конгресі США нібито підготували поправки до оборонного закону на 2022 рік. Вони передбачають «суттєві нові санкції» проти чиновників Кремля, включаючи президента Росії Володимира Путіна, у разі посилення військової ескалації Росії проти України. Поправка також стосується введення додаткових санкцій проти російського газопроводу  "Півніний потік -2".