Завантажити ще

Україна виділила 175 мільйонів гривень на захист кордону із Білоруссю

Україна виділила 175 мільйонів гривень на захист кордону із Білоруссю
Фото: Вячеслав Мокренко\УНИАН

Для посилення захисту українсько-білоруського кордону Міністерству внутрішніх справ виділили 175 млн грн із резервного фонду. Таке рішення ухвалив Кабмін на засіданні 24 листопада, повідомляє у своєму телеграм-каналі глава уряду Денис Шмигаль.

- Розуміючи непросту ситуацію на білорусько-польському кордоні, продовжуємо посилювати безпеку країни. Не можна виключати, що міграційний дестабілізаційний проект може бути поширений і на українсько-білоруський кордон, тому маємо бути готовими до будь-якого сценарію, - зазначив прем'єр.

З цієї суми для прикордонників передбачено 66 млн грн, для Нацгвардії - 108 млн грн.

Як зазначають прикордонники, на українсько-білоруській ділянці кордону є реальна загроза збройних нападів, захоплення та утримання установ ДПС та інших правоохоронних органів при спробах перетину кордону нелегальними мігрантами, які перебувають на території Білорусі.

Для посилення захисту кордону у першій хвилі було залучено 3098 прикордонників та 859 нацгвардійців, задіяно 390 одиниць техніки. У другій та третій хвилях планується залучити 1555 прикордонників, 193 одиниці військової техніки, 6993 нацгвардійці та понад 100 одиниць військової техніки.

19 листопада, виступаючи у Раді в рамках години питань до уряду, глава МВС Денис Монастирський розповів про плани посилення контролю над кордоном з Білоруссю та попросив депутатів закласти на ці цілі кошти до Держбюджету-2022.

ПРО ЩО МОВА

Міграційна криза почалася після того, як на кордоні Білорусі та Польщі зібралася величезна кількість нелегальних мігрантів. Громадяни країн Близького Сходу намагаються прорватися на польську територію. Спроби прориву обернулися зіткненнями мігрантів із поліцією.

15 листопада глави МЗС країн ЄС у ході зустрічі в Брюсселі погодили п'ятий пакет санкцій, який ввели проти Білорусі через міграційну кризу. Також представники Євросоюзу не відкидають запровадження шостого пакету санкцій. Україна, яка також межує з Білоруссю, посилила охорону поблизу кордону.