19 травня
Завантажити ще

Прем'єром Швеції вперше стала жінка, але тих, хто проголосував проти неї, було більше

Прем'єром Швеції вперше стала жінка, але тих, хто проголосував проти неї, було більше
Фото: facebook.com/magdalenaeandersson

Прем'єр-міністром Швеції вперше стала жінка. У середу парламент країни Ріксдаг підтримав кандидатуру 54-річної Магдалени Андерссон - міністра фінансів та лідера Соціал-демократичної робітничої партії. Про це повідомив місцевий телеканал STV.

За Андерссон проголосували 117 членів парламенту, а проти - 174. Згідно зі шведською конституцією, прем'єр-міністра може бути призначено, якщо в Ріксдазі немає більшості "проти" (від 175 голосів). Загалом у парламенті Швеції 349 членів.

"Сьогодні я була обрана прем'єр-міністром Швеції. Це почесно, але це означає насамперед велику відповідальність. Швеція – фантастична країна. Зі Швецією є чим пишатися. Але також зрозуміло, що маємо кілька серйозних проблем", - написала Магдалена Андерссон на своїй сторінці у Фейсбуці.

Одним із трьох основних напрямків для своєї роботи вона назвала соціальне страхування та пенсії.

У 2014 році Андерссон стала першою жінкою – міністром фінансів Швеції. Головою найчисленнішої Соціал-демократичної робітничої партії вона є з 4 листопада.

Магдалена Андерссон одружена з професором економіки Стокгольмської школи економіки Ріхардом Фрібергом. Андерссон є випускницею цього вищого закладу, також закінчила Гарвардський університет.

Андерсон змінила прем'єра Стефана Льовена. У червні парламент уперше в історії країни виніс главі уряду вотум недовіри. Причинами стали плани дозволити орендодавцям встановлювати розмір плати за квартири в новобудовах на власний розсуд, а також реакція на пандемію коронавірусу. Стефан Льовен був на посаді з 2014 року.

Після голосування Магдалене Андерсон вручили червоні троянди. Фото: REUTERS

Після голосування Магдалене Андерсон вручили червоні троянди. Фото: REUTERS

Новини по темі: Швеція