Завантажити ще

Екс-спікер ВР Разумков приховує ломбардний бізнес, який приносить йому до $3 млн щорічно

Екс-спікер ВР Разумков приховує ломбардний бізнес, який приносить йому до $3 млн щорічно

Кожен четвертий кредит беруть у ломбардах: на початок цього року в Україні діяло 302 установи (близько 5 000 пікселів). Свою частку у цьому бізнесі має і екс-спікер Верховної Ради Дмитро Разумков – щороку його ломбарди приносять до 3 млн. доларів. Журналісти ISLND TV провели розслідування та з'ясували, як політик заробляє у цьому бізнесі.

Проте сам Разумков запевняв депутатів та журналістів, що давно позбавився ломбардного бізнесу.

“Цей бізнес був давно, він дуже маленький. На сьогоднішній день його в моїй родині немає. Ані в мене, ані в дружини”, – казав Разумков.

Насправді бізнес екс-спікера ВР нікуди не подівся, а перейшов до довірених осіб. З 2020 року ломбардами Разумкова номінально володіють його помічники у парламенті Юлія Овдій та Дмитро Тележинський.

5 років тому Дмитро Тележинський балотувався до міськради Києва від "Опозиційного блоку". 2019 року він вступив на посаду керівника Української політконсалтингової групи, змінивши Разумкова, коли той прийшов до влади.

У травні минулого року на Тележинського було оформлено ще дві компанії Разумкова - "Бізнесінвестбуд" та "Інтерінвест XXI століття", які володіють ломбардами "ПРО100КРЕДИТ". Окрім Тележинського, бенефіціаром бізнесу є дружина Разумкова Юлія Чайка.

Послугами ломбардів часто користуються українці, які опинилися у важкому матеріальному становищі. За останній рік у ломбардах України зайняли понад 8 млрд. грн. Особливо популярними вони стали під час пандемії, коли люди втрачали роботу.

За словами журналістів, “ПРО100КРЕДИТ” Разумкова забирає до 2/3 вартості товару, що оцінюється. Крім того, компанія неодноразово фігурувала у кримінальних провадженнях – ломбарди приймали крадені речі.

У 2015 році в Києві судили шахрая, який здав у "ПРО100КРЕДИТ" крадений планшет і без проблем отримав кредит за гаджет. Представники ломбарду навіть не намагалися допомогти постраждалій стороні. Того ж року шахрай повторно звернувся до ломбарду і здав крадений мобільний телефон.

«Але все це точно ніколи не турбувало пана Разумкова і не заважало йому заробляти на знедолених українцях десятки мільйонів. Проблеми плебсу – це проблеми плебсу. Чи не так, Дмитре Олександровичу?” - резюмують журналісти.