20 сiчня
Завантажити ще

Кулеба запевнив світ, що Україна не планує наступальної військової операції на Донбасі

Кулеба запевнив світ, що Україна не планує наступальної військової операції на Донбасі
Фото: twitter.com/DmytroKuleba

Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що Україна не планує наступальної військової операції на Донбасі. Офіційну позицію він озвучив у своєму твіттері англійською та українською мовами.

- РФ підвищила інтенсивність дезінформації, включаючи хибні звинувачення України у нібито підготовці до військового нападу на Донбасі. Україна не планує наступальну військову операцію на Донбасі. Ми віддані пошуку політико-дипломатичного вирішення конфлікту, - написав міністр закордонних справ.

За словами Кулеби, Україна разом із Німеччиною та Францією продовжує працювати над тим, щоб пожвавити Нормандський формат.

- Ми закликаємо РФ взяти конструктивну участь у дипломатичних зусиллях мирного врегулювання замість того, щоб їх підривати, - додав глава МЗС.

Дмитро Кулеба наголосив, що українська дипломатія продовжує працювати над зміцненням обороноздатності держави з метою стримування Росії від подальших агресивних дій.

Довідка

21 листопада голова Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив в інтерв'ю американському виданню Military Times, що РФ зосередила понад 92 тисячі військовослужбовців біля кордонів України і готується до нападу наприкінці січня або початку лютого. Напад нібито включатиме повітряно-десантні атаки на сході, десантні атаки в Одесі та Маріуполі, вторгнення через Білорусь.

Прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Україна "домагається чергової спроби розпочати силове вирішення своєї власної проблеми".

17 листопада МЗС РФ опублікувало листування Сергія Лаврова з гімецькими та французькими колегами щодо нормандської зустрічі на рівні міністрів. Москва запропонувала свій проект заяви за підсумками переговорів, а Берлін та Париж – свій. Від зустрічі, запропонованої 11 листопада, Лавров відмовився.