25 грудня
Завантажити ще

Лукашенко - про біженців: Самі впораємося, якщо Німеччина не забере їх до себе

Лукашенко - про біженців: Самі впораємося, якщо Німеччина не забере їх до себе
Фото: President.gov.by

Олександр Лукашенко чекає, коли ЄС відповість на запитання про гуманітарний коридор для біженців, які перебувають на кордоні Білорусі та Польщі. Про це президент Білорусі заявив на зустрічі з головою Гродненського облвиконкому Володимиром Караніком та своїм помічником Юрієм Караєвим, передає прес-служба глави держави.

- У нас же у цьому таборі близько 2 тис. біженців. Я просив, щоб вони їх забрали. Вони сказали, Меркель мені пообіцяла, на рівні Євросоюзу розглянуть цю проблему. Так не розглядають навіть… Ми самі впораємося з цими людьми, якщо Німеччина не забере їх до себе. А куди подітися? Нам подітися нема куди. Але ми маємо вимагати від німців, щоб вони їх взяли, – сказав Лукашенко.

За версією білоруського лідера, канцлер Німеччини пообіцяла йому, що з владою Білорусі зв'яжуться "контактні особи", проте на контакт вони не виходять.

- Міністр закордонних справ Білорусі Макей їм дзвонить: "Давайте працюватимемо в цьому ключі!". Так "ми там у відрядженні, ще десь та інше", - заявив президент Білорусі.

У разі закриття кордону Лукашенко пригрозив Польщі, що з Росією, Китаєм та “загалом зі сходом” Європі доведеться спілкуватися “через Донбас”.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель двічі дзвонила до Олександра Лукашенка через скупчення мігрантів біля кордону Білорусі з ЄС. За версією офіційного представника уряду ФРН Штеффена Зайберта, під час останньої телефонної розмови канцлер попросила допустити міжнародну гуманітарну допомогу та повідомила про роботу ООН і Єврокомісію щодо повернення людей на батьківщину.

За словами прес-секретаря Лукашенка Наталії Ейсмонт, президент Білорусі запропонував пустити на територію ЄС гуманітарним коридором дві тисячі біженців, які вже розташовуються біля кордону в Гродненській області. Загалом у Білорусі перебувають близько семи тисяч біженців із Близького Сходу. 18 листопада до Іраку вилетів перший рейс із охочими повернутися на батьківщину. У літаку іракських авіаліній було 374 пасажири.

Ангела Меркель стала першим лідером західної держави, який зателефонував Олександру Лукашенку після президентських виборів у серпні 2020 року.