Завантажити ще

Монастирський розповів про ситуацію з мігрантами на кордоні: потреби в НС поки що немає, але Рада має бути готова його запровадити

Монастирський розповів про ситуацію з мігрантами на кордоні: потреби в НС поки що немає, але Рада має бути готова його запровадити
Фото: Facebook.com\patrolpolice

Верховна Рада України має бути готова запровадити у прикордонних з Білоруссю областях надзвичайний стан через нелегальних мігрантів, але поки що такої необхідності немає. Крім того, Україна повинна зайнятися зміцненням держкордону та зробити його надійнішим, і на це потрібні кошти, які треба запланувати у держбюджеті на наступний рік. Про це 19 листопада голова МВС Денис Монастирський розповів під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

- У разі потреби Верховній раді України потрібно бути готовою розглянути питання щодо запровадження надзвичайного стану у прикордонних областях чи у прикордонних районах. Поки що такої необхідності немає, - заявив Монастирський.

З Білоруссю межують Волинська, Житомирська, Київська, Чернігівська області. За словами Монастирського, визначено 10 потенційно ризикованих ділянок кордону, загальна довжина яких становить близько 270 км.

– З метою належного реагування на міграційну кризу проведено засідання РНБО. Залучена до чергування авіація МВС – це до 15 вертольотів, два літаки, 44 БПЛА. Проведено командно-штабні навчання, – зазначив Монастриський.

Крім того, за два тижні відбудуться польові навчання, щоб відпрацювати на кордоні конкретні сценарії протидії можливому масовому напливу мігрантів.

- Для охорони держкордону ми будемо використовувати тактику ешелонного прикриття: перший склад ешелону буде без зброї, тільки із захисними засобами. У разі агресивних дій порушників кордону для другого ешелону передбачено використання спеціальних засобів та зброї, - повідомив він.

Монастирський зазначив, що у разі загрози життю та здоров'ю прикордонників застосовуватимуть усі належні та передбачені законом засоби захисту, у тому числі й вогнепальну зброю.

Крім того, Денис Монастирський закликав Верховну Раду передбачити у державному бюджеті на 2022 рік близько 17 млрд грн на зведення державного кордону на ділянках із Російською Федерацією та Республікою Білорусь.

- Ми повинні з вами чітко визначити та закласти до державного бюджету наступного року необхідні кошти на зведення державного кордону у двох критично важливих ділянках – з Російською Федерацією та з Республікою Білорусь... Фактично на сьогоднішній день така робота з інженерного облаштування сучасного українського кордону оцінюється та коштуватиме близько 17 млрд грн... Я звернуся до вас, щоб у бюджеті на 2022 рік, а незабаром буде друге читання цього документа, ви передбачили необхідні кошти для облаштування державного кордону, - сказав міністр.

Він уточнив, що загальна довжина такої ділянки з РФ по суші становить 1505 км, а з Білоруссю – 1084 км.

Раніше повідомлялося, що у Волинській області розробили план на випадок, якщо  міграційна криза" перекинеться на українсько-білоруський кордон. Українські силовики також готуються до можливих ускладнень на кордоні з Білоруссю. А поширена 18 листопада інформація про затримання нелегальних мігрантів у Чорнобильській зоні виявилася фейком.

Чи може Росія перекинути мігрантів на наші кордони?

Монастирський не виключає, що РФ може цілеспрямовано пропустити до України нелегальних мігрантів через кордон із Білоруссю.

- Влаштована Росією міграційна криза на польсько-білоруському та польсько-литовському кордоні продовжується. У всьому світі нарешті зрозуміли, що ця криза створена штучно і нею керують спецслужби країни-агресора Російської Федерації. Тисячі мігрантів намагаються прорватися через кордон із Польщею під супроводом білоруських військових... Можна спрогнозувати, що в Кремлі намагатимуться використати дестабілізуючу ситуацію і завдати максимальної репутаційної шкоди як Європейському Союзу, так і нашій державі. Тому ми не виключаємо можливісті, що Росія наважиться цілеспрямовано пропустити через Білорусь на нашу територію велику кількість нелегальних мігрантів, - заявив міністр.

За його словами, МВС готується до такої ситуації системно та ґрунтовно.

– Ми будуємо систему реагування на виклики, консолідуємо державні інституції, громадськість, міжнародну спільноту. Запевняю, ситуація на кордоні з Республікою Білорусь сьогодні є контрольованою та стабільною, - додав Монастирський.

ПРО ЩО МОВА

Міграційна криза почалася після того, як на кордоні Білорусі та Польщі зібралася величезна кількість нелегальних мігрантів. Громадяни країн Близького Сходу намагаються прорватися на польську територію. Спроби прориву обернулися зіткненнями мігрантів із поліцією.

15 листопада глави МЗС країн ЄС у ході зустрічі в Брюсселі погодили п'ятий пакет санкцій, який запровадили проти Білорусі через міграційну кризу. Також представники Євросоюзу не відкидають запровадження шостого пакету санкцій. Україна, яка також межує з Білоруссю, посилила охорону поблизу кордону.