Поліція Київської області спростовує інформацію, що з'явилася в мережі, про перетин українського державного кордону з Білоруссю нелегальними мігрантами. Нібито їх бачили у зоні відчуження ЧАЕС у Київській області і навіть затримали – але історія виявилася вигаданою від початку до кінця. Про це повідомляється у телеграм-каналі Міністерства внутрішніх справ України у четвер, 18 листопада. Також спростовує інформацію про прорив мігрантів прес-служба Київського обласного управління Нацполіції на своїй сторінці у Фейсбуці.
"У ході моніторингу мережі Інтернет поліцейські району Вишгороду виявили публікацію про те, що у зоні відчуження затримали групу нелегальних мігрантів, які перетнули кордон з території Білорусі. Зазначена інформація не відповідає дійсності. Жодних затримань мігрантів, які б потрапили до Чорнобильської зони, не було", - сказано у повідомленні.
Що трапилося
Раніше 18 листопада деякі телеграм-канали (і за ними ряд ЗМІ) опублікували відео, на якому афганські та пакистанські мігранти намагалися знайти новий шлях до Європи з Білорусі нібито через територію України в Чорнобильській зоні. При цьому повідомлялося, що українським правоохоронцям довелося застосовувати силу для затримання групи біженців. Події, за версією авторів новин, розгорнулися біля колишнього села Денисовичі, з якого відселили мешканців внаслідок аварії на ЧАЕС.
"Біженці" при "затриманні" нібито розповідали, що вела їхня людина на ім'я Сергій. В Україні їх мали зустріти, надати нові документи та переправити до Євросоюзу.
Раніше повідомлялося, що у Волинській області розробили план на випадок, якщо "міграційна криза" перекинеться на українсько-білоруський кордон. Українські силовики також готуються до можливих ускладнень на кордоні з Білоруссю.
ПРО ЩО МОВА
Міграційна криза почалася після того, як на кордоні Білорусі та Польщі зібралася величезна кількість нелегальних мігрантів. Громадяни країн Близького Сходу намагаються прорватися на польську територію. Спроби прориву обернулися зіткненнями мігрантів із поліцією.
15 листопада глави МЗС країн ЄС у ході зустрічі в Брюсселі погодили п'ятий пакет санкцій, який ввели проти Білорусі через міграційну кризу. Також представники Євросоюзу не відкидають запровадження шостого пакету санкцій. Україна, яка також межує з Білоруссю, посилила охорону поблизу кордону.