24 червня
Завантажити ще

Плани Верховної Ради: Жорсткі правила для курців IQOS та соцгарантії для «військовополонених»

Плани Верховної Ради: Жорсткі правила для курців IQOS та соцгарантії для «військовополонених»
Фото: Поліщук Максим/УНІАН

Пленарне засідання 19 листопада розпочнеться з години запитань до уряду. До Верховної Ради запросили голову МВС Дениса Монастирського. Його хочуть заслухати про стан охорони державного кордону України з Білоруссю та протидію потенційній кризі на державному кордоні України з нелегальними мігрантами.

Новий держорган та антитютюновий закон

Далі парламентарі планують розглянути проект ухвали про звернення Верховної Ради до Кабміну щодо створення Держслужби у справах дітей.

- Відсутність єдиного центрального органу виконавчої влади, який має опікуватися питаннями захисту прав дітей (на сьогодні питанням захисту прав дітей займаються шість міністерств) та відповідної єдиної державної політики призводить до виникнення системних проблем у цій сфері, - сказано в записці пояснення до проекту постанови.

Для розгляду у першому читанні до порядку денного парламенту включено законопроект про внесення змін до закону України «Про передачу об'єктів права державно-комунальної власності» щодо підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.

– Законопроект розроблено з метою сприяння реалізації пріоритетних завдань у сфері забезпечення водної безпеки країни. Агрегацію суб'єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення відповідно до адміністративно-територіального устрою України передбачено здійснювати за рахунок безкоштовного отримання з державної у комунальну власність цілісних майнових комплексів підприємств водовідвідно-каналізаційного господарства, - сказано в записці пояснення до законопроекту.

У другому читанні планується розгляд комплексного антитютюнового законопроекту. Після прийняття куріння IQOS і glo (інших пристроїв для нагрівання) буде заборонено у всіх місцях громадського користування. Така заборона вже діє щодо сигарет та електронних сигарет. Під жорстке табу потрапить реклама (стимулювання продажу та спонсорства) електронних пристроїв для куріння. Набудуть чинності нові вимоги до пачок сигарет – 65% (на сьогодні 50%) поверхні пачки з двох сторін має становити медичне попередження про шкоду куріння. «Куріння шкодить вашому здоров'ю» має з'явитися на упаковках IQOS і glo. Продаж тютюнових виробів для електронного нагрівання неповнолітнім – адміністративна відповідальність.

- Головними цілями законопроекту є забезпечення високого рівня захисту здоров'я людей, особливо дітей та молоді, від куріння, що сприятиме зменшенню захворюваності та передчасної смертності від неінфекційних хвороб, зокрема захворювань, викликаних вживанням тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин. Тому норми цього законопроекту спрямовані на зменшення привабливості тютюнових виробів, захисту від впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних сигарет та аерозолю тютюнових виробів для нагріву у публічних приміщеннях, що допоможе запобігти виникненню нікотинової залежності у людей, - сказано в записці пояснення до законопроекту.

Доплати полоненим та нові правила трансплантології

У першому читанні слуги народу хочуть розглянути президентський законопроект про соціальний та правовий захист осіб, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та членів їхніх сімей.

– Законопроект 6104 унормує підстави для встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Документом передбачається створення спеціального постійно діючого органу – Комісії щодо встановлення факту позбавлення особистої волі внаслідок збройної агресії проти України. Законопроект також передбачає виплату грошової допомоги особам, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, – сказала народна депутатка Марія Мезенцева.

Розмір та порядок виплат додатково має встановити Кабмін.

У другому читанні народні обранці мають намір розглянути законопроект, який спрощує процедуру оформлення внутрішніх паспортів для переселенців. У документі сказано, що мешканці окупованої частини Донбасу та Криму можуть звернутися до будь-якого відділення Державної міграційної служби та отримати документи, що засвідчують особу, або вклеїти фотографію у паспорт. Там же можна поставити позначку у паспорті про реєстрацію за адресою фактичного проживання – у Луганську, Донецьку, Сімферополі. Крім того, законопроект скасовує довідку про підтвердження місця проживання переселенців та людей, які залишилися по той бік лінії розмежування.

Якщо встигнуть, що депутати можуть ще розглянути законопроект «Про антидопінгову діяльність у спорті» та законопроект, який спрощує процедуру вилучення органів у осіб без «офіційних» родичів та прибирає трансплантацію із програми держгарантій на два роки.