Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Меркель заявила, що публікація листування не компенсує відмову Росії від нормандської зустрічі

Меркель заявила, що публікація листування не компенсує відмову Росії від нормандської зустрічі
Фото: Майкл Каппелер/Пул через REUTERS

Публікація Росією дипломатичного листування Сергія Лаврова з главами МЗС Німеччини та Франції щодо Донбасу не здивувала Ангелу Меркель. Про це вона повідомила на брифінгу у Берліні, передає Reuters.

- Публікація листів не така вже дивна. Я часто читаю у газетах свої власні листи. Нам безперечно нічого приховувати, - сказала канцлер Німеччини.

Меркель додала, що публікація ніяк не компенсує відмову Росії від зустрічі нормандської четвірки на рівні міністрів закордонних справ.

- Я просила президента Росії організувати таку зустріч, поки я ще канцлер. Мені хотілося б зустрічі навіть на рівні уряду, але цього не сталося. "Я шкодую про це, і публікація обміну листами не може змінити той факт, що така зустріч могла відбутися", - заявила вона.

Водночас прес-секретар міністерства закордонних справ Франції Анн-Клер Лежандр заявила журналістам на щоденному онлайн-брифінгу, що такий підхід суперечать дипломатичним правилам та звичаям.

17 листопада МЗС РФ опублікувало листування Сергія Лаврова з його колегами з Німеччини та Франції на тему зустрічі з Донбасу. У міністерстві закордонних справ заявили, що зробили це, оскільки позицію Росії щодо проведення зустрічі у «нормандському форматі» спотворюють. Листування опублікували на сайті МЗС у pdf-форматі. Лавров запропонував Хайко Маасу та Жан-Іву Ле Дріану проект домовленостей за підсумками зустрічі. Вони запропонували свій. Лавров запідозрив Берлін та Париж у підтримці нібито наміру Києва переписати мінські угоди. У листі від 16 листопада Лавров попередив колег про плани публікації листування.

Зустріч глав МЗС Росії, Німеччини, Франції та України пропонували провести у Парижі 11 листопада. 8 листопада Сергій Лавров заявив, що ще 29 жовтня передав своє бачення результатів ймовірної зустрічі у «нормандському форматі». Також 11 листопада у Лаврова виявився "дуже щільний графік".

Востаннє на "нормандську зустріч" збиралися радники лідерів України, Франції, Німеччини та Росії у форматі відеоконференції у листопаді 2020 року. Самі лідери чотирьох країн зустрічалися у Парижі у грудні 2019 року.