Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Качура: Закон про столицю розглянемо наступного пленарного тижня

Качура: Закон про столицю розглянемо наступного пленарного тижня
Фото: facebook.com/o.kachura

На пленарному засіданні 18 листопада народні депутати не змогли ухвалити рішення щодо застосування спеціальної процедури для розгляду законопроектів про місцеві державні адміністрації, а також про столицю України – Київ.

«Розглядатимемо закон про столицю наступного пленарного тижня (30 листопада – 3 грудня, авт.)», - сказав у коментарі «КП в Україні» народний депутат Олександр Качура.

Парламентарій пояснив, у чому важливість нового закону про столицю для звичайних киян.

– Цей закон важливий для киян насамперед тим, що повернуться райради. Можна буде простіше достукатися до своїх депутатів. Наразі на кожного депутата Київради більше виборців, ніж на депутата Верховної Ради – це абсурд. Свого часу Партія Регіонів із Блоком Кличка ліквідували районні ради у Києві, щоб узурпувати владу, не хотіли делегувати повноваження на місця, – каже Олександр Качура. – Ми хочемо повернути райради. І я вважаю, що їхня (райрад) кількість має бути більшою, ніж районів у Києві. Чому? Це дозволить людям прийти та постукати у двері депутата райради та сказати: ось тут тече каналізація, ось тут є проблема з комунікаціями, тут є проблема з опаленням будинку… Швидше вирішуватимуться їхні проблеми.

Парламентар розповів, як за новим законом хочуть розділити повноваження мера та голови КМДА.

- Мер почне займатися своєю роботою – керуватиме містом, тобто займатиметься громадським транспортом, боротиметься з пробками на дорогах… Вирішуватиме всі питання, які стосуються життєдіяльності міста. А ось функції столиці має взяти на себе голова міської адміністрації. Це робота з парламентом, перебування посольств, консульств, уряду, різних держустанов, їхнє переміщення у столиці, - сказав Олександр Качура.

Депутат уточнив, що в законопроекті не прописується термін, протягом якого президент має призначити нового голову КМДА (на сьогоднішній день посаду голови КМДА обіймає Віталій Кличко, який є обраним мером столиці, авт.).

- Чітких термінів немає. Але коли закон буде оприлюднено в «Урядовому кур'єрі», набуде чинності, то треба буде порушувати питання про зміну голови КМДА, - зазначив Качура.

За його словами, "слуги" ще не обговорювали кандидатуру потенційного голови КМДА.

- Таке питання не обговорювалося. Усе лише на рівні конспірологічних теорій. Якби Чернишова (кулуарно обговорюється, що саме голова Мінрозвитку Олексій Чернишов може очолити КМДА, авт.) запропонували, я б його кандидатуру точно підтримав. Зрозуміло, що це не наша компетенція, а лише президент визначатиметься. Але вважаю, що він (Чернишов, авт.) супер-професіонал, людина з великим внутрішнім стрижнем, із принципами. Думаю, він міг би зайнятися Києвом і навести лад. Він має досвід роботи в бізнесі та в міністерстві. Але може бути й хтось інший. Це ж нормальна історія, - сказав Олександр Качура.