5 жовтня
Завантажити ще

МЗС РФ опублікувало листування Лаврова з німецькими та французькими колегами щодо зустрічі відносно Донбасу

МЗС РФ опублікувало листування Лаврова з німецькими та французькими колегами щодо зустрічі відносно Донбасу
Фото: facebook.com/MIDRussia

МЗС Росії опублікувало дипломатичне листування Сергія Лаврова з главами МЗС Німеччини та Франції Хайко Маасом та Жан-Івом Ле Дріаном. У російському міністерстві закордонних справ заявили, що зробили це, оскільки позицію Росії щодо проведення зустрічі у «нормандському форматі» на рівні міністрів спотворюють.

- Щоб запобігти подальшим спекуляціям, МЗС Росії вирішило оприлюднити першоджерела та опублікувати дипломатичне листування Міністра закордонних справ Російської Федерації С.В.Лаврова з главами зовнішньополітичних відомств Німеччини та Франції Х.Маасом та Ж.-І. Ле Дріаном, - йдеться на сайті МЗС РФ.

Листування опублікували у pdf-форматі, у ньому 28 сторінок. Це два проекти домовленостей щодо підсумку зустрічі глав МЗС Росії, Німеччини, Франції та України, яку запропонували провести в Парижі 11 листопада, а також деякі коментарі до них.

У російському варіанті Лавров запропонував закликати Україну скасувати ухвалені закони про мову та корінні народи, оскільки вони нібито порушують мінський комплекс заходів.

Колеги з Сергієм Лавровим не погодилися і повідомили, що пропозиції Росії виходять за межі нормандських переговорів та мінських домовленостей. Також глави МЗС Німеччини та Франції не погодилися з тезою Лаврова про внутрішньоукраїнський конфлікт і повідомили, що пропозиція щодо прямого діалогу Києва, Донецька та Луганська не знайдуть підтримки.

"Не приховуватиму: ваша відповідь розчарував", - написав їм Лавров. Глава МЗС РФ запідозрив Берлін та Париж у підтримці наміру Києва переписати мінські угоди. У листі від 16 листопада Лавров попередив колег про публікацію листування.

- Нам не залишається нічого іншого, як піти на нестандартний крок і оприлюднити наше з вами листування. Впевнений, що ви зрозумієте необхідність такого нестандартного кроку, оскільки йдеться про необхідність донести до світової спільноти правду про те, хто і як виконує міжнародно-правові зобов'язання, взяті на найвищому рівні, - написав Лавров.

8 листопада Росія відмовилася від зустрічі міністрів закордонних справ "нормандської четвірки" 11 листопада. Сергій Лавров заявив, що ще 29 жовтня Москва передала до Берліна, Києва та Парижа своє бачення результатів ймовірної зустрічі в «нормандському форматі». Також у цей день у Лаврова виявився дуже щільний графік, включаючи візит міністра закордонних справ однієї з дружніх країн.