18 травня
Завантажити ще

ЗМІ: На Тернопільщині прокурор Божко масово віддає під приватизацію службове житло

ЗМІ: На Тернопільщині прокурор Божко масово віддає під приватизацію службове житло

Керівники обласної прокуратури Тернополя, включаючи відомого прокурора Олександра Божка, масово роздають службове житло. Квартири приватизують прокурори, які не мешкають у Тернополі або вже мають власну житлоплощу. Про це у фейсбуці повідомив блогер Сергій Наумович.

Божко разом із прокурором області Андрієм Миколайчуком та ще одним заступником Юрієм Табака керують комісією з приватизації житла. «У неї ввели лояльних до себе прокурорів, які під загрозою звільнення голосують як слід. Ось такими колегіальними рішеннями квартири стали масово переходити в приватні руки. І не молодим прокурорам із сім'ями та орендованими одношками, а материм та упакованим елітними хатами, авто та іншими атрибутами прокурорського життя. Деякі з них у Тернополі навіть не працюють», – пише Намович.

Наприклад, квартиру отримав Євген Бугіра — прокурор відділу запобігання правопорушенням управління внутрішньої безпеки Генеральної інспекції Офісу Генпрокурора. Він задекларував будинок у Львівській області, квартиру у Миколаєві, квартиру у Тернополі та землю в області.

Житло приватизували начальник відділу обласної прокуратури Юрій Кнобель, який разом із дружиною володіє двома будинками, квартирою та 7 тис. кв метрів землі, та співробітниця облпрокуратури Ліля Гусак із будинком на 94 кв м.

Блогер нагадав, що службове житло — власність громади, яка за законом надається службовцям у тимчасове користування. «Приватизація і тим більше тими, хто не має на це законного права через своє майнове становище, — розкрадання, кримінальний злочин. Схоже, прокурор Божко нічим не кращий за інших і вирішив скористатися  корочкою для покращення власного матеріального становища. Робити це далеко від центру завжди зручніше», — додав Наумович.

Нагадаємо, прокурор Божко став відомим після конфлікту з Андрієм Портновим. Божко працював у Генпрокуратурі, де розслідував справу Портнова. Він намагався притягти скандального юриста Януковича до відповідальності за можливе привласнення грошей київських вишів та позбавити його права займатися адвокатською діяльністю. Той привселюдно погрожував прокуророві розправою. Вирок у справі досі не ухвалено, а прокурора Божка перевели до Тернопільської області.