Завантажити ще

У Раді офіційно створено депутатське об'єднання Дмитра Разумкова, один парламентар відмовився

У Раді офіційно створено депутатське об'єднання Дмитра Разумкова, один парламентар відмовився
Фото: слуга народу \fb

У Верховній Раді створено міжфракційне об'єднання (МФО) " Розумна політика ", яке очолив ексспікер парламенту Дмитро Разумков. Про це із президії під час засідання парламенту 16 листопада оголосив віцеспікер Олександр Корнієнко.

При цьому один із заявлених раніше учасників МФО відкликав свій підпис (минулого тижня Разумков демонстрував список потенційних учасників об'єднання) ще до офіційного оголошення.

- Повідомляю про створення міжфракційного об'єднання "Розумна політика", - оголосив Корнієнко на пленарному засіданні парламенту. Він додав, що народний депутат Володимир Кабанченко (фракція "Батьківщина") відкликав свій підпис про входження до цього МФО.

7 жовтня 2021 року Верховна Рада відкликала з посади голови парламенту Дмитра Разумкова. Розумков із травня до листопада 2019 року очолював політичну партію "Слуга народу", був першим номером у списку партії на дострокових парламентських виборах у 2019 році. Посаду спікера українського парламенту він обіймав з 29 серпня 2019 року.

5 листопада Разумков оголосив про створення у парламенті міжфракційного об'єднання "Розумна політика", до якого увійдуть 25 народних депутатів. За словами політика, "це люди, що дотримуються принципів, яких важко було зламати і Офісу президента" під час голосування за його відставку з посади спікера.

8 листопада Разумков оприлюднив повний список із 25 парламентарів, які мали увійти до міжфракційного об'єднання "Розумна політика". Наразі їх залишилося 24.

Згідно з інформацією від Разумкова, членами цього МФО є 21 член фракції "Слуга народу" (Володимир Козак, Василь Мокан, Роман Соха, Неллі Яковлєва, Оксана Дмитрієва, Валерій Божик, Дмитро Микиша, Артем Дмитрук, Ольга Саладуха, Олег Воронько, Олександр Бакумов, Ольга Коваль, Дар'я Володіна, Михайло Новіков, Роман Бабій, Аліна Загоруйко, Костянтин Касай, Дмитро Гурін, Михайло Крячко, Євген Петруняк, Іван Юнаков),  представник "Батьківщини" (Андрій Ніколаєнко), а також позафракційний нардеп Людмила Буймістер.