26 вересня
Завантажити ще

В Україні офіційно з'являться медіатори: Рада ухвалила закон

В Україні офіційно з'являться медіатори: Рада ухвалила закон
Фото: rada.gov.ua

Верховна рада України на засіданні 16 листопада у другому читанні ухвалила законопроект №3504 "Про медіацію". Він стосується позасудової процедури врегулювання суперечок, регламентує її та вводить у країні поняття "медіатора" та "медіації".

Закон визначає правові основи та порядок проведення медіації як позасудової процедури врегулювання суперечки, принципи медіації, вимоги до її підготовки, статус медіатора та інші питання, пов'язані з цією процедурою.

Дія закону поширюється на суспільні відносини, пов'язані з проведенням медіації з метою запобігання виникненню конфліктів (суперечок) у майбутньому. Або врегулювання цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних суперечок, а також у справах про адміністративні правопорушення та у кримінальних справах для примирення потерпілого з обвинуваченим.

Відповідно до документа, медіація може бути проведена до звернення до суду чи під час досудового розслідування, судового провадження або під час виконання рішення суду. При цьому медіація не впливає на строки позовної давності

Медіація не проводиться у суперечках, які впливають чи можуть вплинути на права та законні інтереси третіх осіб, які не є її учасниками. Вона має проводитися за взаємною згодою сторін.

Здобути статус медіатора зможе будь-яка людина, яка має вищу освіту та пройшла базову підготовку у сфері медіації в Україні або за її межами. Підготовка у сфері медіації становитиме не менше 90 годин навчання, у тому числі 45 годин практичного навчання.

Підготовку у сфері медіації здійснюватимуть навчальні заклади, а також організації, які забезпечують проведення медіації, об'єднання медіаторів тощо.

Новини по темі: Закони Верховна Рада