Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
4 травня
Завантажити ще

Партія «Слуга народу» має нового лідера: що це змінює?

Партія «Слуга народу» має нового лідера: що це змінює?
Фото: facebook.com/ShuliakOlena

Соратники президента Володимира Зеленського визначились із новим лідером політсили. Інтриги не сталося. Керівництво партією від Олександра Корнієнка, який вирішив зосередитися на роботі першого віцеспікера парламенту, перейшло до народного депутата відомої модниці Олени Шуляк.

Успішна, багата та під «щасливим» номером

Кандидатуру Олени Шуляк на посаду голови партії «Слуга народу» запропонував Олександр Корнієнко. Тобто він сам підібрав собі наступника.

- Без перебільшення, Олена – боєць, відданий справі нашого президента, його курсу на побудову сучасної України. Вона – досвідчений управлінець і вже політик, якому вдалося досягти низки важливих реформ та ініціатив, - охарактеризував свою наступницю Корнієнко. До речі, кулуарно обговорювалося, що на цю посаду також претендували народний депутат Юлія Гришина, Микола Тищенко, Євгенія Кравчук та Андрій Мотовиловець.

Олені Шуляк – 45 років. Вона дипломований економіст та управлінець. У її біографії є «стажування у найкращих світових навчальних закладах, серед яких – університет Карнегі Меллона «Tepper School of Business» у США». До депутатства встигла зробити чудову кар'єру у бізнесі: понад 10 років обіймала керівні посади у сфері девелопменту нерухомості та будівництва, була віцепрезидентом з питань фінансів української філії міжнародної організації Young Presidents' Organization. Також встигла побувати на чолі Наглядової ради Української будівельної спільноти.

До парламенту 9 скликання Олена Шуляк потрапила за списками партії «Слуга народу» (№13, до списку потрапила за «квотою Олексія Гончарука», авт.). У Верховній Раді обіймає посаду заступника голови фракції та заступника голови парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Недовгий час була представником Кабміну Олексія Гончарука у Верховній Раді. Але коли прем'єром став Денис Шмигаль, то поступилася цією посадою парламентарю Василю Мокану, оскільки не могла знайти порозуміння з новим урядом.

Олена Шуляк на хорошому рахунку у керівництва парламенту.

- Пані Шуляк дуже професійна та патріотична особистість. Вона курирувала напрямок роботи з боротьби з таким монстром, як ДАБК. Зарекомендувала себе як результативний народний депутат. І гадаю, кожна партія має надавати можливість піднятися на соціальному ліфті для осіб, які себе реалізували та зарекомендували, - заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Періодично прізвище Шуляк випливало при обговоренні кандидатів на різноманітні ласі/високі держпосади. Наприклад, у лютому 2020 року їй пропонували посаду міністра розвитку громад та територій, але вона відмовилася. Тоді цю посаду на короткий час обійняв Денис Шмигаль. У липні цього року обговорювалося, що у разі ухвалення нового закону про столицю та поділ повноважень мера Києва та голови КМДА, саме Олена Шуляк може очолити столичну міськадміністрацію. Але з ухваленням закону про столицю вийшла чергова затримка.

Олена Шуляк – людина небідна. У своїй е-декларації за 2020 рік вона зазначила, що спільно з чоловіком володіє п'ятьма квартирами в Києві (площа 84,36 кв. м, 36,5 кв. м, 59,1 кв. м, 155 кв. м, 42, 5 кв.м). У неї є автомобіль Range Rover 2012 року випуску. Минулого року вона заробила близько одного мільйона гривень. Готівкою зберігає 552 тисячі гривень, 415 тисяч доларів. Ще 45 тисяч доларів позичила деякому Артему Шевченку. Ще вона відома як велика модниця і часто з'являється у Верховній Раді з брендовими речами.

Номінальний лідер партії-бренду

Під час з’їзду «слуги» озвучували багато надій щодо нового голови партії. Але в експертних колах запевняють, що від зміни прізвища лідера пропрезидентської партії практично нічого не змінюється.

- Лідер партії – людина, яка розробляє програму та стратегію партії. Керує політсилою. Людина, яка бере участь у виборчій кампанії, заробляє очки для своєї політсили. Вона є основним речником партії. Але у випадку зі « Слугою народу » цей базовий набір повноважень лідера партії буде не для Шуляк. Її просто зробили вітриною, аватаркою партії. Реальне управління цим політпроектом здійснюється і буде далі здійснюватися з Банкової, Офісу президента, - каже політолог Вадим Карасьов.

Солідарний з колегою й політолог Володимир Фесенко

- Кардинальних змін не варто очікувати бодай тому, що реальний лідер партії – президент Володимир Зеленський. Він визначає ключові політичні завдання – курс партії. І подальша селекція кадрів, зокрема і партійних, і депутатського корпусу перед наступними парламентськими виборами, залежить не від нового керівника партії Шуляк, а від самого Зеленського. І вимірюватиметься за принципом: лояльний до мене – ти в команді, ведеш свою гру – покинь партію/фракцію, – каже Фесенко. На його думку, можливо, Олена Шуляк внесе певне пожвавлення у будівництво партії. Якщо її попередник Олександр Корнієнко більше часу приділяв роботі у центральному апараті партії та у фракції, то Шуляк може зайнятися вибудовуванням мережі регіональних осередків партії.

- Є сенс реанімувати ідею 2019 року про соціально-політичний ліфт, залучення до партії нових осіб, які дадуть новий подих партії, стануть активом перед наступними виборами. Можливо, цим і займеться Шуляк, – зазначає Володимир Фесенко.