24 листопада
Завантажити ще

ЗМІ: Міністр Марченко може піти у політпроект Разумкова або до екс-секретаря РНБО Данилюка

ЗМІ: Міністр Марченко може піти у політпроект Разумкова або до екс-секретаря РНБО Данилюка
Фото: epravda

Колишній міністр фінансів та екс-секретар РНБО Олександр Данилюк проводить політичні консультації з міністром фінансів Сергієм Марченком щодо політичного майбутнього останнього, а також про свою можливу участь у роботі держорганів. Зокрема, як з'ясували ЗМІ, двоє чиновників – колишній і діючий – зустрічалися перед спробою Данилюка пройти на конкурс на посаду голови Бюро економічної безпеки, до участі в якому його не було допущено, пише видання "Дело".

Журналісти публікують фотографію з Facebook-сторінки екс-секретаря РНБО, датовану кінцем червня 2021 року, де Данилюк, Марченко, його дружина Марина, а також екс-віце-прем'єр часів Гройсмана Геннадій Зубко та співголова фракції партії Петра Порошенка "Європейська солідарність" у ВР Артур Герасимов розважаються на Leopolis JazzFest у Львові, організованому Альфа-банком. У цей же час, до речі, з Данилюком зустрічався і голова Фонду держмайна Дмитро Сенніченко, нардеп Людмила Буймістер (згодом її виключили із фракції "Слуг народу" за відмову підтримати антиолігархічний закон, вона перейшла до групи Разумкова).

"За інформацією з оточення політиків, Марченко тоді гарантував Данилюку, що той зможе як мінімум безперешкодно взяти участь у конкурсі і якщо не виграти, то хоча б вдосталь відпрацювати тему Бюро економічної безпеки у рамках своєї політичної комунікації", – йдеться у матеріалі.

"ЗМІ не раз згадували, що Марченко спочатку не був згоден з тією концепцією БЕБ, яку запропонував президент Володимир Зеленський. І в кулуарах активно критикував законопроект, який вважали "програмним" для отримання підтримки МВФ.

"Марченко не приховує, що йому набагато зручніше "було б мати залежний департамент розслідувань у структурі Мінфіну, а не незалежний орган, який займатиметься економічними злочинами", – писали журналісти.

Нагадаємо, тоді Данилюка не допустили до конкурсу, оскільки диплом Університету Індіани з бізнес-адміністрування, який має Данилюк, у Міносвіти не визнали. Під час засідання комісії Тимофій Мілованов та колишній на той момент перший віце-прем'єр Олексій Любченко виступили категорично проти того, щоб навіть допустити Данилюка до конкурсу. При цьому Марченко усіляко захищав свого екс-патрона.

Видання нагадує, що Марченко та Данилюк працюють разом ще з початку 2010-х, коли обидва входили до складу Координаційного центру з впровадження економічних реформ при Адміністрації президента Віктора Януковича.

"Формально створений для покращення інвестиційного клімату, по суті, центр займався відбілюванням репутації режиму в очах західних інвесторів та донорів, які мали повірити в орієнтованість Януковича на європейські цінності", – нагадують автори.

"Частина спільної біографії Марченка та Данилюка, де вони працювали на благо Віктора Януковича, згодом згадає Генеральна прокуратура. У 2017 році відомство розслідувало можливу причетність Данилюка та цілої низки інших співробітників Коордцентру до злочинів втікача президента. Їх вважали причетними до викрадання не менш як 18 млрд. грн.", – йдеться у статті.

Журналісти також звернули увагу, що Марченко міг просувати Данилюка на посаду голови Наглядової ради Національного депозитарію, а Данилюк – клопотати про підтримку Марченка в період політичної турбулентності восени 2020 та навесні 2021, коли на порядку денному виникало питання про можливу відставку міністра.

Також видання зазначає, що Сергію Марченку відводиться особлива роль у можливому розкладі політсил за участі нової партії Дмитра Разумкова.

"Поговарюють, що міністрові порядком набридла чиновницька рутина, і всі свої провали з виконанням бюджету, переговорами з МВФ і зовнішнім боргом, що наростає, він з радістю перекладе на плечі наступника. Крім того, міністр, ймовірно, не готовий буде захищати бюджет-2022 від "хотєлок" депутатів , щоб і так розбалансований кошторис країни на наступний рік взагалі не розсипався", – сказано в тексті.

За даними авторів, Марченко не проти ще раз спробувати балотуватися до парламенту (досвід 2019 року з партією Гройсмана був невдалим). Тепер хоче нібито піти із партією Разумкова.