23 вересня
Завантажити ще

Гео Лерос заявив, що йому вручили підозру

Гео Лерос заявив, що йому вручили підозру
Фото: facebook.com/leros.geo

Вручення підозри нардепу Гео Леросу відбулося у дворі його будинку вранці 11 листопада. Як написав на своїй сторінці у Фейсбуці політик, на місці були присутні співробітники Держбюро розслідувань та Офісу генпрокуратури.

- Чекаю на адвоката. Поки що мені невідомо за що (підозра, – ред.). Справ на мене сварили багато, це ні для кого не секрет, - написав Лерос.

У коментарі " Країні " народний депутат заявив, що з ГБР до нього прийшли з повісткою на допит. А з Генпрокуратури – із підозрою.

Швидше за все (підозра – ред.) через інцидент у Раді. Вони чатували під будинком. І тільки-но я вийшов, оточили з усіх боків. Я не виключаю, що затримуватимуть, - сказав політик.

Офіційно

У ГБР підтвердили, що народний депутат отримав підозру. За даними прес-служби, воно вручено "за хуліганство у стінах парламенту "за грубе порушення громадського порядку у сесійній залі Верховної Ради України".

- Слідчі ДБР у рамках розслідування кримінального провадження встановили, що 04 листопада 2021 року народний обранець, виступаючи з парламентської трибуни, образливо висловився щодо вищих посадових осіб держави. При цьому він не реагував на зауваження головуючого на засіданні, продовжував подібні дії навіть після вимкнення мікрофона за рішенням головуючого, повідомили у прес-службі бюро.

За даними прес-служби, депутат, «усвідомлюючи, що не буде фіксуватися засобами масової інформації, показав непристойний жест, демонструючи зневагу загальноприйнятими нормами моралі та соціального оточення».

– У цих діях депутата чітко простежується мета створити власний медійний та політичний образ, підвищити власну медійну впізнаваність, привернути увагу засобів масової інформації, суспільства та інших політиків до своєї особи. Парламентарій при цьому зловживав своїми повноваженнями народного депутата України на виступи під час обговорення кандидатури члена Уряду, - підсумували в ГБР.

Що за інцидент у Раді

4 листопада під час обговорення кандидатури Олексія Рєзнікова на посаду міністра оборони Лерос попросив слова. Він виступав не на тему обговорення, назвав присутніх на місці президента України "зрадником", після чого Стефанчук попросив відключити Леросу мікрофон. У відповідь Лерос показав непристойний жест у бік глави держави.

Одразу після цього народний депутат із фракції "Слуга народу" Марія Мезенцева попросила Регламентний комітет дати оцінку поведінці Лероса під час виступу з парламентської трибуни.

Після фракція "Слуга народу" звернулася до регламентного комітету з вимогою дати оцінку та винести рішення про поведінку Лероса. Він дав рекомендацію усунути депутата від участі у п'яти пленарних засіданнях.

Новини по темі: Гео Лерос ДБР ГПУ