3 жовтня
Завантажити ще

Блінкен: Якщо РФ спробує використати енергію як зброю, США будуть готові до рішучих кроків

Блінкен: Якщо РФ спробує використати енергію як зброю, США будуть готові до рішучих кроків
Фото: REUTERS/Leah Millis

Сполучені Штати уважно стежать за діями Російської Федерації. У разі, якщо російська сторона спробує використати газ як зброю або здійснить подальшу агресію проти України, американська та німецька влада готова вжити відповідних заходів. Про це повідомляє " Європейська правда ".

- Росія раніше вже використовувала газ як зброю, і зараз ми стежимо, чи не з'являться ознаки того, що вона планує це зробити знову... Як тільки Росія використовуватиме газ як зброю, ми, а також Німеччина, будемо готові на рішучі кроки,- заявив державний секретар США Ентоні Блінкен на прес-конференції за підсумками засідання Комісії стратегічного партнерства Україна-США у Вашингтоні.

За його словами, дії Росії, які дестабілізують європейський енергетичний ринок, США не вважають червоною лінією, оскільки не йдеться про повне припинення постачання газу територією України, як це було у 2009 році. Блінкен нагадав, що транзит блакитного палива через Україну продовжується.

Також Блінкен підкреслив, що США та Німеччина у липні виступили із спільною заявою щодо газопроводу "Північні потік-2", енергетичної безпеки та зусиль, спрямованих на зміцнення позицій України.

22 липня посольство США в Україні оприлюднило спільну заяву США та Німеччини про підтримку України, європейську енергетичну безпеку та загальні кліматичні цілі. Згідно з домовленостями, США та ФРН обіцяють не допустити використання Росією енергоносіїв як зброю проти України.