Завантажити ще

Зеленський звернувся до українців: закликає вакцинуватися та не боятися холодів і російських військ

Зеленський звернувся до українців: закликає вакцинуватися та не боятися холодів і російських військ
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський після тривалої перерви повернувся до формату відеозвернень. Увечері 10 листопада в соцмережах на офіційних акаунтах глави держави з'явилося майже 14-хвилинне відео, в якому український лідер торкнувся кількох актуальних тем: ситуації з коронавірусом, "енергетичної зброї" Росії та переміщень реальних військ РФ неподалік українських кордонів.

Про війська РФ: Психологічний тиск Росії на нас давно не діє

Зокрема, Зеленський прокоментував інформацію про те, що Росія стягує свої війська до українських кордонів. Він наголосив, що українська армія готова дати відсіч.

- Наші західні партнери надали інформацію про активне переміщення військ Росії вздовж українських кордонів та збільшення їхньої концентрації. Ми вдячні партнерам за цю інформацію. Це доказ підтримки України, зацікавленості та обізнаності наших партнерів щодо ситуації на Донбасі, - заявив він.

Президент підкреслив, що з боку Росії українська влада чує "докори, що саме Україна затягує мирний процес і зриває зустріч у нормандському форматі".

- Я сподіваюся, тепер світ бачить, хто хоче миру, а хто концентрує близько 100 тисяч військ на нашому кордоні. У той же час, скажімо прямо, така поведінка нашого сусіда нас не дивує та не лякає. Лякає, що це раптом стало відкриттям для деяких журналістів та експертів, які зчинили медіа галас, - заявив Зеленський.

Він наголосив, що тиск Росії вже не діє на Україну.

- Психологічний тиск Росії на нас давно не діє. Наша розвідка має повну інформацію, а наша армія готова дати відсіч будь-кому, будь-коли і будь-де. Ваша паніка точно не допоможе їй, але може допомогти противнику та стати елементом інформаційної війни та завдати шкоди країні, - додав Зеленський.

Про вакцинацію: Медична система готова як ніколи, але не слід перевіряти це на собі

Володимир Зеленський висловив сподівання, що ідея загальної вакцинації зможе поєднати всіх українців.

- Що об'єднає завтра українців, які хочуть, щоб ці 40 мільйонів не перетворилися на 20? Усі вони будуть вакциновані! – сказав Зеленський.

Він підкреслив, що сьогодні 93% хворих на COVID-19 в Україні об'єднує те, що всі вони невакциновані. Відповідно більшість померлих від коронавірусу в Україні також не вакцинувалися.

- Скільки людей у Європі зробили два щеплення? 65%. Скільки людей в Україні не зробили жодного? 65% населення. Скільки щеплень може робити Україна на добу? Майже 400 тисяч. Скільки вакцин є на пунктах щеплення в Україні? Понад 10 мільйонів, – навів цифри президент.

На його запевнення, Україна готова до всього і забезпечена всім. Працює 536 закладів, є 76 тисяч ліжок, із них 72 тисячі з киснем.

– Медична система готова як ніколи, але не слід перевіряти це на собі. Жартам про те, яка ми сильна нація і що нам радіація – не треба давати друге життя. - Треба всім берегти своє власне, - додав він.

За словами Зеленського, за минулі два роки в боях на Донбасі загинули 146 українських військових, а за минулі дві доби від COVID-19 померло понад півтори тисячі українців, таким чином, за дві доби через вірус Україна втратила вдесятеро більше, ніж за два роки на війні.

- Днями я прийшов до думки одного нашого бійця на Сході. Може, не дослівно, але її зміст був такий. Він звертався до цивільних, особливо ковід-атеїстів: на мить поставте себе на місце українських військових. Ми восьмий рік воюємо, ризикуємо, отримуємо поранення, ховаємо друзів, втомлюємося, але стоїмо і стримуємо ворога. Чому ви не цінуєте це? Не цінуєте наше і своє життя, і в мирних містах, без жодного ворога, помираєте сотнями!? Не від кулі чи снаряда, а просто тому, що не хочете вакцинуватися? – сказав президент.

Про ситуацію в енергетиці: Олігархічні структури розпочинають гру під назвою «штучний дефіцит»

Президент наголосив, що енергетична криза справді є, але це не українська – світова криза. І тут, як і у випадку з військами РФ, не варто панікувати. Тим більше, що паралелі напрошуються: газ використовується як енергетична зброя для тиску.

- У сучасному світі війна давно вийшла за межі звичного поняття. Вона ведеться багатьма різними способами та видами зброї. Одна з них – енергетична. Сьогодні ми бачимо, як вона (зброя - прим.ред.), без пострілів та вибухів, може ставати зброєю масового знищення. Важливо: енергетична криза не в Україні. Енергетична криза сьогодні у світі. Безперечно, це впливає і на нашу ситуацію. Але вона точно не така трагічна, як зображують її деякі істеричні медіа. І точно краще порівняно з багатьма іншими країнами, – зазначив Володимир Зеленський.

Президент нагадав, що ціна на газ у Європі вперше в історії перетнула позначку 1000$. А згодом зросла майже до 2000 $. У той же час, в Україні вона становить 290 $. Зеленський наголосив, що, незважаючи на рекордне зростання цін, дефіцит та світову енергетичну кризу, тарифи в Україні не зросли, ціна на тепло для громадян залишилася на рівні 2020 року. Тому, на думку глави держави, зовнішні виклики Україна долає успішно.

- Щороку восени та взимку деякі олігархічні структури розпочинають гру під назвою "штучний дефіцит". Суть проста: розганяються новини про нестачу вугілля, газу, та попит зростає, ціна збільшується, платимо ми з вами. Я впевнений, що цього року цю гру краще не розпочинати. Бо, крім вашого "штучного дефіциту", цілком реальний наш дефіцит – дефіцит терпіння. А коли у держави закінчується ангельське терпіння, у когось починається пекельний період. Це можна перевірити. А можна просто – допомогти своїй державі. Показати, що великий бізнес має не лише великі активи, а й величезну свідомість та відповідальність. І саме тому він і великий, - сказав Зеленський.

Він наголосив, що державі важливо, "щоб у житлах громадян були не лише теплі батареї, а й чесні телевізори. Чесні новини, а не постійні страшилки щодо зростання тарифів".

– Людям морально дуже непросто. Через COVID-19, війну та багато іншого. Не треба жахати їх прогнозами та інсайдами з дуже "надійних" джерел, що ми всі замерзнемо в темряві і без води. Згадайте, що ви – четверта влада. Саме ви, а не перша п'ятірка Форбса. Акули пера, а не акули бізнесу, - сказав президент, апелюючи до ЗМІ - і далі нагадав про нещодавно ухвалений закон про олігархів та його ефективність. Тут чинний президент за доброю традицією передав привіт попередникові.

- Дехто казав, що насправді закон-пустушка, фікція і не працюватиме. Деякі – це один відомий політик-олігарх. За всі його слова я щиро дякую йому! Те, що закон працює, першого ж дня після ухвалення довів саме цей політик-олігарх. Переконуючи всіх, що він лише політик, він мужньо втратив частку себе та своїх медіа-активів. Я щиро вітаю колективи двох інформаційних телеканалів (Зеленський має на увазі канали "П'ятий" та "Прямий" - прим.авт.), які здобули реальну незалежність. Вони зможуть нарешті говорити людям правду та вільно працювати під керівництвом нових, незаангажованих та незалежних власників – це народні депутати з партії цього політика-олігарха, - саркастично зауважив Зеленський.

Про засідання Ради безпеки: Живіть згідно із законом, щоб не потрапляти до списків РНБО

Володимир Зеленський насамкінець залишив приємне - результати засідання РНБО, яке вперше за чинного глави держави відбулося не в п'ятницю, а в середу.

- Першим питанням було посилення нашого державного кордону через ситуацію у Білорусі. Хочу зауважити – це ніяк не вплине на перетин нашого кордону громадянами Білорусі. Мова лише про міграційні виклики та погрози. Наша держава готова до їх вирішення та подолання, - зазначив президент.

Також на Раді безпеки було заслухано звіти щодо виконання попередніх рішень РНБО.

- Перший від СБУ у боротьбі з контрабандою. Результат – 45 млрд грн. Саме настільки збільшилися надходження до державного бюджету з моменту введення рішення. Другий звіт – від МВС із приводу злодіїв у законі та кримінальних авторитетів. На сьогоднішній день усі вони видворені з території України.
Один – залишається у лікарні. Ми щиро бажаємо, щоб він якнайшвидше залишив лікарняне ліжко та нашу країну.

На жаль, зазначив Зеленський, фігурант списку не зможе зробити це приватними літаками, які потрапили під санкції РНБО навесні. Хтось намагався обійти це рішення та перереєстрував літаки на нові компанії – але сьогодні вони всі потрапили до нових санкційних списків.

– Всім нашим громадянам я щиро бажаю міцного здоров'я. Вакцинуватися, щоб не потрапляти до списків МОЗ. Живіть згідно із законом, щоб не потрапляти до списків РНБО. Усім 36, 6. Бережіть себе. І Україну, – резюмував Володимир Зеленський.